YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Hainler cezalandırılacak
Başbakan Ahmet Davutoğlu, STK'larla yapılan kahvaltıda konuştu. Davutoğlu, dün Yüksekova'da şehit edilen 3 askerimiz için "Hain saldırıyı gerçekleştirenler mutlaka cezalandırılacaktır" dedi.
Davutoğlu: Hainler cezalandırılacak
26 Ekim 2014 / 12:35 Güncelleme: 26 Ekim 2014 / 12:37

Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları: Bizim için ibadet özgürlüktür. Allah Kahramanmaraşlılardan razı olsun. Bir şehir ile bir milletin kaderinin nasıl birleştiğini Kahramanmaraşlılar anlar. Kendi şehirlerine sahip olmayanlar istiklallerine sahip olamazlar. Biz bunu öğrendik Kahramanmaraş'tan. Kobani olayları bahane edilerek şehirleri yıkanların nasıl bir ihanet içerisinde olduğunu yine Kahramanmaraşlılar anlar.

Necip Fazıl Kahramanmaraş kökenli bir aileden gelir. 7 güzel adam Kahramanmaraş'lıdır. 7 güzel adam güzel bir miras bıraktılar bize, biz de bu mirası gelecek nesillere aktarmaya kararlıyız.

12 Şubat 1920'de herkes Osmanlı'nın bittiğini zanettiği dönemde Kahramanmaraş "Hayır, Hz. Adem'den beri gelen mücadele bitmemiştir" demişse, ekonominin bittiği düşünüldüğü sıralarda AK Parti yeni bir ekonomi kurmak için harekete geçti. Van'da 1 yıl önceki depremin ardından yeni bir şehir inşa edebilen bir ülke var artık.

"Türk bayrağını görecektir"

Kılıçdaroğlu birkaç gün önce Doğu'da, Asya'da Türkiye kaygıyla izleniyor dedi. Kendisi oraları bilmediği için konuşuyor. Ah bir Myanmar'a gitse orada gözü yaşlı birinin gözlerine baksa bizim tek umudumuz Türkiye dediğini görecek. Bugün Nijerya'ya gitse bir çadırı ziyaret etse Kahramanmaraş'tan gelmiş gibi sizi karşılarlar. Bugün Gazze'ye bir gidebilse oradaki camlarda Türk bayrağını görecektir. Gazze'ye bombalar yağarken biz oradaydık. Bombalar yağarken birisi yanıma geldi. Sizi Mynmar'da, Somali'de gördük. "Lütfen oraları yalnız bırakmayın." dedi.

"Kimse tempo tutamayacak"

28 Şubat'ın diktacılarının, darbecilerinin, vesayet dönemlerinde onların aleti olan siyasetçilerin tutuğu 'dışarı' temposu artık anlamını yitirdi ve bir daha bu ülkenin evlatlarına hiç kimse 'dışarı' diye bir tempo tutamayacak. Ne kamu dairelerinden ne ortaöğretimden ne üniversiteden ne diğer alanlardan ne de TBMM'den bir daha Sütçü İmam'ın torunlarına kimse kıyafeti dolayısıyla 'dışarı' diye tempo tutamayacak.

Kim ne tuzak kurarsa kursun, bizim yeni Türkiye'yi inşa vizyonumuz kesintisiz bir şekilde devam edecektir. Hiçbir güç bizi bu kararlı yoldan alıkoyamayacaktır.

"Şehitlerimiz için talimat verdim"

Kimse devletin meşru güvenlik güçleriyle teröristleri aynı zeminde, düzlemde göremez. 'Şurada teröristlere dönük bir operasyonda 3 terörist öldürüldü diye misilleme' gibi bir mantığı kabul etmemiz mümkün değildir. Hain saldırıyı gerçekleştirenler mutlaka cezalandırılacaktır. Eğer teröristler bir baraj inşaatına saldırırsa oradaki güvenlik güçlerimizin görevi onları durdurmaktır. Ülke güvenliğine saldırmak isteyenler hak ettikleri cevabı alacaklardır.

Başta Valimiz yetkililerin her birine aynı talimatı verdim: Bu haince eylemi gerçekleştirenler takip edilecek ve hak ettikleri cezayı bulacaklar. Kim ne tuzak kurarsa kursun, bizim yeni Türkiye'yi inşa vizyonumuz kesintisiz bir şekilde devam edecektir. Hiçbir güç bizi bu kararlı yoldan alıkoyamayacaktır. Kimse Türkiye'yi çevredeki ülkelerin kaos kıskacına, girdabına sokamaz, sokmaya da cesaret edemeyecek. İç barışı temin edeceğiz, kamu düzenini teminat altına alacağız, çözüm sürecini de kararlılıkla sürdüreceğiz.

"Özür dilenecek miras bırakmayacağız"

Biz, bir daha gelecek nesillere özür dilenecek bir miras bırakmayacağız. Hiçbir Türk başbakanı bizim yaptıklarımız dolayısıyla gelecek nesillerde özür dilemeyecek. Belki zorluklar çekeceğiz, belki kısa dönemde acımasızca eleştirileceğiz, belki kısa dönemde akılları yetmeyenler Türkiye için 'risk üretiyor' diyecekler, belki bize 'hayalperest' diyecekler ama bize 'zalim, zalimlere destek verdi, mazlumların ıstırabı karşısında sesiz kaldı' diyemeyecekler.

20:57
 // yeniden cihan devleti
Turk Milletine yakisan bir basbakan.Olumune yanindayiz basbakanim.Durmak yok yola devam.Hep birlikte daha cok calismaliyiz....
26 Ekim 2014 20:57
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler