YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: "Gökçek-Arınç konusu kapanmıştır"
Başbakan Ahmet Davutoğlu Türk-İş Konfederasyonu'nu ziyaretinde açıklamalarda bulundu.
Davutoğlu: "Gökçek-Arınç konusu kapanmıştır"
25 Mart 2015 / 11:33 Güncelleme: 25 Mart 2015 / 11:46

Başbakan Davutoğlu: "Halkımızdan özellikle bugünlerde seçim sathı mahaline girmişken böyle popülist tavırlara prim vermemesini rica ederim. 90'lı yılları herkes hafızasında iyi tutmalı. Bir mirasyediye ihtiyacı yok Türkiye'nin, gelecek nesillere miras bırakacak uzun dönemli, sağlıklı düşünen politikalara, politikacılara ihtiyacı var." dedi.

"Arınç ve Gökçek'in açıklamaları bizim irademiz dışındadır"

Başbakan Davutoğlu: "(Bülent Arınç ve Melih Gökçek'in açıklamaları) Herhangi bir arkadaşın, herhangi bir şekilde eleştirisi, yeni bir düşüncesi yaklaşımı varsa ifade edilecek bütün zeminler mevcuttur. Burada yapılması gereken en son şey, delillendirilmemiş bir tarzda, her iki açıklamayı da kast ederek söylüyorum, bu konuların bizim de irademiz dışında kamuoyuyla paylaşılmasıdır."

"Konu kapanmıştır"

"(Arınç ve Gökçek'ın açıklamaları) Bu şekilde bu tartışma bence kapanmıştır. Yani kendi parti disiplinimiz, parti anlayışımız içinde, partideki demokratik her türlü görüşün söylenmesi ilkesi etrafında. Seçim sathı mahallinde ve sonrasında, hiçbir şekilde, partimizin yıpratılmasına izin verecek davranışlara müsamaha göstermeyiz."

"Kimin cebinden iki maaş veriyorsun?"

"SSK Genel Müdürü olarak, o günkü politikaların mesulü olan birisi bugün, çok rahat bir şekilde halka dönüp, 'Size iki maaş vereceğim, bunu da noterlikten tasdik.' Verirsin de kimin cebinden veriyorsun. Nasıl veriyorsun? Kılıçdaroğlu şimdiden sahip olmadığı bir mirası, oluşmasında hiçbir katkısı olmadığı bir mirası, şimdiden yeme hesabı içerisinde ama milletimiz buna bu imkanı vermez."

"Bütün bunlar, bir sonraki neslin cebinden harcanmış olacak"

"Kılıçdaroğlu'nun dediği düzenlemeler hayata geçse, 25 milyar Türk Liralık ek açık gündeme gelecek. Nereden çıkacak bu 25 milyar Türk Lirası ? Birisi bize bağış vermeyecek, birisi gelip kaynak aktarmayacak. Bütün bunlar, bir sonraki neslin cebinden harcanmış olacak."

"Kılıçdaroğlun'a 4 dakika verilse..."

"Kılıçdaroğlu hiç iktidara gelemeyeceği için bu teklifleri yapıyor, hasbelkader böyle bir şansı 4 dakika versek de bu dediklerini yapsa, ondan sonra bir başka yine bizim AK Parti iktidarının gelip bütün o yaptıklarını düzeltmesi icap eder."

"Kıdem tazminatı konuşulacak"

"Kıdem tazminatı konusunda özel bir düzenlememiz şu anda yok. Bunlar hep konuşulacak. Kimseyi mağdur etmeden, işçilerimizin hukuklarını hiçbir şekilde zedelemeden bu hususları hep berabar ele alacağız..

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler