YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu genel af konusunda son noktayı koydu
Başbakan Ahmet Davutoğlu ile İtalya Başbakanı Matteo Renzi düzenledikleri ortak basın toplantısında konuştu.
Davutoğlu genel af konusunda son noktayı koydu
11 Aralık 2014 / 20:50 Güncelleme: 11 Aralık 2014 / 20:52

Başbakan Ahmet Davutoğlu genel af ve özerklik ile ilgili olarak şöyle konuştu:

"İmralı heyetinin 4 maddelik taslağındaki özerklik ve genel af tartışması hakkında ne diyeceksiniz" şeklindeki soru üzerine Davutoğlu, "Bu tür süreçlerin çok dikkatli yürütülmesi icap eder. İki şeyden uzak durulması lazım. Birincisi şiddet ve nefret dilinden uzak durulmalı.

İç güvenlik reformu özgürlüklerin korunması içindir. Herkes barışçıl istediği gösteriyi yapabilir. İstediği sayıda kişiyi toplayabilir. Kendi görüşlerini ifade edebilir ama şiddete başvurduğu anda bu bir suçtur. Yeni yasada da toplantı ve gösteri teminat altına alınıyor. Bu süreçte başarı isteniyorsa ki, hepimiz için çözüm süreci, asli, bir süreçtir. Şiddet dilinden herkesin uzak durması lazım. İkincisi ise yürüyen görüşmelerle ilgili basına çok fazla yorum yapmak doğru değildir. Genel af, özerklik gibi konular kesinlikle gündeme gelmemiştir.

"Kamuoyuna verilmesi gereken bilgileri gerektiğinde biz veririz"

Gündemde olmayan konuları, sanki gündemdeymiş gibi ele almak, tartışmak bunlar sürece zarar verir. Öncelikle iç barışı sağlayacak ve bütün toplumda genel kabul görecek şekilde bu süreci benimsetecek bir yöntemde mutabık kalmamız lazım. Önümüzdeki dönemde mesafeler alındığında gerekli bilgileri basına veya kamuoyuna verilmesi gereken bilgileri gerektiğinde biz veririz" diye konuştu.

 

DHA

21:41
 // burhan
sayin basbakanimiz ne derse odur....hic saga sola cekmeyin cumhurbaskanimzla arasina fitne sokmaya calismayin onlar ayni inanmis davanin erleridir.......
11 Aralık 2014 21:41
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler