YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Gelin dokunulmazlıkları hep beraber kaldıralım
Başbakan Davutoğlu, "Gelin dokunulmazlıkları hep beraber kaldıralım. Şu anda Meclis'te dosya olarak bekleyen 506 dokunulmazlık fezlekesi var, hepsini birden kaldıralım" dedi.
Davutoğlu: Gelin dokunulmazlıkları hep beraber kaldıralım
17 Mart 2016 / 12:50 Güncelleme: 17 Mart 2016 / 13:12

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Gelin dokunulmazlıkları hep beraber kaldıralım" diyerek, "Yani bugünkü çağrımız hiçbir parti ayrımı gözetmeden, şu anda Meclis'te dosya olarak bekleyen 506 dokunulmazlık fezlekesi var, hepsini birden kaldıralım. AK Parti'nin çekinecek hiçbir dosyası yoktur. Hiç çekinmiyoruz" ifadelerini kullandı.

Davutoğlu, "Anayasaya bir geçici madde ekleyerek, şu anda Meclis'e intikal eden bütün fezlekelerle alakalı dokunulmazlıkları tek hamlede kaldıralım" dedi.

Başbakan Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

TÜM TEDBİRLER ALINDI

Ankara ve İstanbul'da tüm tedbirler alındı. Kaos çıkarmak, istiyorlar izin vermeyeceğiz.

Halkımızın kendisine güvenmesi, ülkesine, şehrine güvenmesi, şehrine sahip çıkması, beraberce olabilecek riskleri göğüslememiz ama terörün oluşturmak istediği havaya teslim olmamamız lazım. 'Hep beraberiz ve biz buradayız' diyeceğiz. 'Sadece hükümet olarak değil, halk olarak hepimiz buradayız. Burada kalacağız, sonuna kadar da bu ülkeyi savunacağız' iradesi gösterdiğimiz zaman teröristleri mahkum ederiz.

En büyük tedbir devlet ile milletin aynı hedef etrafında kenetlenmesidir. Milletin devletine, ülkesine güven duymasıdır. Devletin de milletiyle birlikte buna karşı durma iradesini sergilemesidir. Güvenlik bu anlamda özgürlüklerle birlikte pekişen bir husustur. Biz vatandaşlarımızın günlük hayatını etkilemeden, güvenlik tedbirlerini mümkün olan en geniş çapta almaya kararlıyız, almaya devam edeceğiz.

Vatandaşlarımızdan beklentimiz, tam da terörün oluşturmak istediği psikolojiye karşı direnmektir. Terör bizi yıldırmak istiyor, biz onlara 'yılmayacağız' diyeceğiz. Terör bizim günlük hayatımızın akışını değiştirmek istiyor, biz onlara 'değiştirmeyeceğiz' diyeceğiz. Terör ülkede kaos çıkarmak istiyor, biz onlara 'kaosa izin vermeyeceğiz' diyeceğiz, hep beraber diyeceğiz. Orada sadece devletin, hükümetin siyasi iradesi değil toplumun güçlü, sağlam direncine ihtiyacımız var."

DOKUNULMAZLIKLARIN HEPSİNİ KALDIRALIM

Gelin dokunulmazlıkları hep beraber kaldıralım. Yani bugünkü çağrımız hiçbir parti ayrımı gözetmeden, şu anda Meclis'te dosya olarak bekleyen 506 dokunulmazlık fezlekesi var, hepsini birden kaldıralım. AK Parti'nin çekinecek hiçbir dosyası yoktur. Hiç çekinmiyoruz.

Böyle bir ortamda hala bazı teröristlerin taziyelerine gidenler varsa hesaplarını verecekler. Dünyanın hiç bir yerinde bir teröristin taziyesine giden bir milletvekili olamaz, bunu savunan bir siyasi parti olamaz.

Anayasaya bir geçici madde ekleyerek, şu anda Meclis'e intikal eden bütün fezlekelerle alakalı dokunulmazlıkları tek hamlede kaldıralım.

İşte şimdi göreceğiz bakalım bu sahte meydan okumalar karşısında nasıl tavır takınacaklar  Ama bu fezlekelerle Meclis'i de meşgul etmemeleri lazım. Bir celsede, bir oturumda bitirir geçer gideriz. Cevaplarını akşama kadar bekliyorum. Brüksel'e giderken verecekleri cevaba göre de biz tutumumuzu belirleriz. Onlar ne cevap verirse versin biz onu Meclis'e götüreceğiz ve onların nasıl bir tutum takınacağını göreceğiz.

haşhaşiyun,devlette size şah damarınızdan daha yakın.nasıl edersiniz.
 // hursit dilaver
kürsü masuniyeti di mi. iyi tabi. mecliste önemli bir oylama yapılacak ve mebus bey meclise yetişecekken, anaa..trafikte durduruldu.istediği kadar mebusum desin.meclise yetişemiyecek.ayrıca bütün CHP ve haşhaşi tayfası bol bol şikayet ve ihbarda bulunup,AKPlileri mahkeme mahkeme,karakol karakol dolaştırırlar.hatta davayı karsta açarlar.ankaradan karsa gidersiniz.BU HAŞHAŞİ İÇİN BULUNMAZ FIRSAT.BAŞBAKAN BUNLARI DÜŞÜNMEDİ Mİ..bu nasıl iş yahu..devlette size şah damarınızdan daha yakın bunlar....
17 Mart 2016 Perşembe 19:12
ak parti şimdi ayağına sıkıyor..
 // atiker
fitnenin fesatın paralelin pkk nın dış güçlerin muhalefetin el birliği ile yıkmak istediği ak parti ve cb tayip beyi kendi elleriyle götürecek bir hamle ve meydan okumada bulundu muhalet paralel yapının algı ve itamları üzerinden siyaseti dizayan etmeye çalıştığı ve ortalıkta bir sürü yolsuzluk ve usulsüzlük itdalarının ayyuka çıktığı bir zamanda bunu yapmak bir sürü sıkıntıya kapı açmak ve gündemi kirletmekten başka ne ha yapanları kaldırsınlar hdp terörle yoldaş suç sabit davutoğlu başın ağrır...
17 Mart 2016 Perşembe 14:11
Türkiye
 // millet
hadi chp hdp yüreğiniz varsa destek olun dokunulmazlıklar kaldırılsın yemez ama çünkü hepiniz ucu size dokunacağını biliyorsunuz ama bir gün olacak inşlh....
17 Mart 2016 Perşembe 14:02
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler