YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Erdoğan'la kardeşliğimiz ölümle bitmez
Davutoğlu: Erdoğan'la kardeşliğimiz ölümle bitmez
20 Aralık 2014 17:00
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'la aralarına fitne sokmaya çalıştığını hatırlatarak, "Bizim kardeşliğimiz ölümle dahi bitmez" açıklaması yaptı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Rize 5. Olağan İl Kongresi’nde partililere hitap etti.

Rize’nin insanlarının her zaman başını dik tuttuğunu, bunun en güzel örneğinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu ifade eden Davutoğlu, "Nasıl Rize’nin dağları, Karadeniz’in dalgaları hiçbir güç karşısında eğilmemişse, durmamışsa biz de bu yolda hiçbir güç karşısında eğilmeyiz, durmayız inşallah" diye konuştu.  

Rize’nin ilçelerini tek tek sayarak, vatandaşlara selam gönderen Davutoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımız ne kadar Rizeliyse o kadar da Konyalıdır. Ben de ne kadar Konyalıysam o kadar da Rizeliyim inşallah" ifadesini kullandı. 

Kaderimizi Rabbimize, geleceğimizi milletimize emanet ettik

AK Parti Genel Başkanlığı görevini, Erdoğan’dan devraldığında gözünün önüne Erdoğan’ı Pınarhisar cezaevinde ziyaret ettiği günün geldiğini anlatan Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Allah şahit ki ne o ne de ben yıllar sonra bir büyük emaneti birbirimize tevdi edeceğimizi düşünmemiştik. Ama o hapishanenin görüşme odasından, o emaneti birbirine tevdi eden ve o emaneti taşıma kararlılığını gösteren iki kardeş, iki dava arkadaşı çıktı. Allah’a hamd-ü senalar olsun. Pınarhisar’da o görüşmemizde, dışarıda yazılan şuydu: 'Muhtar bile olamaz'. Onların muhtar bile olamaz dediği yiğit adam Cumhurbaşkanı oldu mu? Demek ki milletin kararını manşetler vermiyor, demek ki birileri perde arkasında toplantılar yaparak, kumpaslar yaparak kaderi belirleyemiyor. 'Kaderin üstünde kader var' diye inanan bizler kaderimizi Rabbimize, geleceğimizi milletimize emanet ettik." 

Erdoğan'la kardeşliğimiz ölümle de bitmez

Davutoğlu, "Kılıçdaroğlu küçük hesaplarıyla Sayın Cumhurbaşkanımızla aramıza fitne sokmaya çalıştı, bizim arkadaşlığımız siyasetle başlamadı, siyasetle de bitmez ölümle de bitmez. Bu dünya ahiret, kardeşlik davasıdır" dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler