YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: En başından beri bunu bekliyorduk
Başbakan Davutoğlu: "Birileri provokasyon yapabilir, birileri seçim ortamını bozacak şiddet eylemlerinde bulunabilir, en başından beri bunu bekliyorduk" dedi.
Davutoğlu: En başından beri bunu bekliyorduk
18 Mayıs 2015 / 13:09 Güncelleme: 18 Mayıs 2015 / 13:21

Başbakan Davutoğlu Karaman'da partisinin mitinginde konuştu. İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları,

Suçlamalara izin vermeyeceğiz

Başbakan Davutoğlu: "(HDP binalarındaki patlama) Bu saldırılardan hareketle, herhangi bir şekilde provokatif eylemler olursa ya da bu saldırılar bir şekilde yön saptırarak AK Parti'yi, Hükümet'i suçlayacak niteliğe bürünürse buna da taviz vermeyiz."

Bütün partilere sesleniyorum!

Başbakan Davutoğlu: "Bütün partilere çağrıda bulunuyorum, hepimiz, kime karşı olursa olsun, partilere yönelik, seçim kampanyasına yönelik saldırılar konusunda ilkeli bir tutum takınmalıyız. Aynı şekilde bizim de birçok seçim büromuz saldırıya uğradı, milletvekili adaylarımız saldırıya uğradı, Siirt'te, Van'da, Ağrı'da. O zaman da bu çağrıda bulunduk. Şimdi de HDP, MHP, CHP, bütün parti liderlerine ve bütün parti teşkilatlarına çağrıda bulunuyorum, hep beraber, kim yaparsa yapsın, şiddetin karşısında olmaya kararlı bir şekilde devam edelim."

En başından bekliyorduk

Başbakan Davutoğlu: "İnşallah 7 Haziran'a hep beraber barış içerisinde yürüyeceğiz. Birileri provokasyon yapabilir, birileri seçim ortamını bozacak şiddet eylemlerinde bulunabilir, en başından beri bunu bekliyorduk. Böyle provokasyonların olabileceğini hep kaygıyla izledik. Buradan net olarak bir kez daha söylüyorum, bu saldırıları hem kınıyoruz hem de saldırıların müsebbibi kimse sonuna kadar takipçisi olacağız."

İçişleri Bakanımızla görüştüm

Başbakan Davutoğlu: "(HDP binalarındaki patlama) İçişleri Bakanımızla görüştüm. Gerekli bilgileri aldım. Bu bilgilerden hareketle net bir talimat da verdim, 'Arkasında kim varsa bu saldırıların çıkarın, müsebbipleri için gereken her türlü takibatı yapın' dedim. Bu saldırıyı şiddetle kınıyorum. Kime karşı yönelik olursa olsun, her zaman saldırıların karşısında olduk. Kim yaparsa yapsın, saldırıların her zaman hesabını sorduk"

Karşılarında AK Parti duracak!

Başbakan Davutoğlu: "(HDP binalarındaki patlama) AK Parti Genel Başkanı olarak, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak söylüyorum; kim seçim kampanyasına şiddet bulaştırırsa, kim seçim kampanyasında herhangi bir şekilde şiddete yönelik bir çağrıda bulunursa, bunun karşısında en önce AK Parti duracak."

YHT müjdesi

Başbakan Davutoğlu: "Hızlı tren Konya'dan Karaman'a gelecek, buradan Mersin'e inecek, Adana'dan Şanlıurfa'ya, Habur'a kadar gidecek. Karaman, ulaşım hatlarımızın kavşak noktası olacak. Bir müjde daha, inşallah Karaman Havalimanının da etüt çalışmalarını tamamladık, hayata geçiriyoruz."

-Adana HDP İl Başkanlığı ve Mersin'de ilçe başkanlığına yapılan saldırıları en şiddetli şekilde kınıyoruz. Türkiye'de herhangi bir siyasi partiye yapılan saldırı, bütün siyasi partilere yapılmıştır.

- Bütün partilere çağrıda bulunuyorum. Gelin bu saldırılara ortak bir tepki verelim. Saldırıyı gerçekleştirenlerin yakalanması için talimat verdim.

- Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni küresel bir güç yapacağız.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler