YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Eleştirileri kabul etmek mümkün değil
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye 1,5 milyon Irak ve Suriyeli'yi tek başına misafir ederken, ABD Başkan Yardımcısı Biden'in eleştirilerini kabul etmenin mümkün olmadığını söyledi.
Davutoğlu: Eleştirileri kabul etmek mümkün değil
04 Ekim 2014 / 09:42 Güncelleme: 04 Ekim 2014 / 09:43

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kurban Bayramı namazını Fatih Camisi'nde kıldı.

Davutoğlu, sabah saatlerinde Göktürk'teki konutundan ayrılarak, Fatih Camisi'ne geldi.

Burada bayram namazını kılan Başbakan Davutoğlu'na, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu da eşlik etti.

Başbakan Davutoğlu, namazın ardından vatandaşlarla da bayramlaştı. 

Davutoğlu, Fatih Camisi'nde kıldığı bayram namazı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Biraz önce Süleyman Şah Saygı Karakolu Komutanı Binbaşı Oğuzhan Şimşek ile telefonda konuştuğunu ve hiçbir sıkıntılarının olmadığını ifade eden Davutoğlu, ''Bütün askerlerimizin sıhhatlerinin iyi olduğunu, bayramlaşma yaptıklarını ifade ettiler. Hiç bir sıkıntı yok. Kendilerine ifade ettim, millet olarak yanlarındayız, orada verdikleri mücadelenin, gösterdikleri sabrın, metanetin, vakarın da her zaman iftiharla anacağız" dedi.

Bir gazetecinin, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'in Türkiye'ye yönelik eleştirilerini sorması üzerine Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Doğrusu bu eleştiriyi kabul etmek mümkün değil. Bütün Amerikan yönetimi ve en başta Biden çok iyi biliyor ki, Türkiye 4 yıldır tek başına bütün mültecileri ağırlamaya devam ediyor, 4 yıldır yaptığı uyarılar en başından dinlenmiş olsaydı, bugün bu acılar yaşanmazdı. Herkesin tarihi sorumluluğu var burada. Ama hiç bir tarihi sorumluluk taşımayan bir ülke aranıyorsa o Türkiye'dir."

11:45
 // Rasim DUMAN
Suuraltlarinda Turkiye'ye karsi besledikleri kin ve gayzi daha fazla gizleyemediler. Kurduklari tuzaga Turkiye dusmuyor ve bu durum onlari cildirtiyor. Tuzak "zaman ayarli" idi ve onlarin hesaplarina gore Turkiye su ana kadar bu tuzagin icine dusmus olmaliydi. Zaman daraliyor ve eger Turkiye bir sure daha "inatcilik" yaparsa, isler "kontrollerinden" cikacak ve buyuk bir ihtimal ile, kurduklari tuzaga kendileri dusecekler. Bunu farkettiler, durumu tekrar lehlerine cevirmek icin "B" Planlari yok. Paniklerinin ve boyle "ipsiz-sapsiz" saldirgan tavirlarinin sebebi bu. İSİD ve/veya Esed vasitasi ile Turkiye'yi proveke etmeleri ihtimal dahilindedir; aman dikkat!...
04 Ekim 2014 11:45
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler