YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: "Eğer bu kanunu engellemeye devam ederlerse..."
Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.
Davutoğlu: "Eğer bu kanunu engellemeye devam ederlerse..."
25 Şubat 2015 / 13:13 Güncelleme: 25 Şubat 2015 / 14:59

Başbakan Ahmet Davutoğlu, grup toplantısında gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Davutoğlu, Şah Fırat Operasyonu'na karşı çıkan muhalefeti eleştirdi, Macaristan temaslarından önemli siyasi notlar verdi, İç Güvenlik Paketi'nin çıkmasını engelleyen muhalefeti saldırılardan sorumlu tuttu ve seçim takvimini açıkladı.

"Bu darbe çağrısıdır arkadaşlar"

"MHP'nin bir açıklaması oldu bugün, şöyle diyor; Genelkurmay Başkanları eskiden mahzurlu gördükleri kararlar hakkında siyasi liderlere karşı koyacak yürekliliği gösterirlerdi. Bu darbe çağrısıdır arkadaşlar. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde parti grubu olan bir parti böyle bir açıklama yapamaz. Bu darbe çağrısıdır. Bu eski Türkiye alışkanlığıdır."

"Biz ne 27 Mayıs'tayız ne 12 Mart'tayız, ne 12 Eylül'deyiz ..."

 "Genelkurmay Başkanımız ve şerefli Türk subayları, demokratik yollarla iktidara gelmiş, halkın onayını almış hükümetimizin emrindedirler ve hükümetimizin aldığı kararları uyguluyorlar. Geçti o dönem. Biz ne 27 Mayıs'tayız ne 12 Mart'tayız, ne 12 Eylül'deyiz ne de apoletlerle konuşulan 28 Şubat'tayız. Yeni Türkiye'de bu çağrılara pabuç bırakmayız."

"Sayın Bahçeli, sen edep nedir bilir misin?"

"Şimdi eğer o soruyorsa; 'vatan nedir bilir misin' diye, ben de ona cevaben söylüyorum, acaba Sayın Bahçeli, sen edep nedir bilir misin? Günlerce uykusuz kalarak vatan toprağını savunmak, vatan toprağını bir yerden bir yere nakletmek için çalışan o devlet görevlilerinin karşısında devlet ahlakı nedir bilir misin, devlet adabı nedir bilir misin ? "

"Eğer bu kanunu engellemeye devam ederlerse..."

"Buradan bütün muhalefet partilerine şimdiden sesleniyorum; eğer bu kanunu engellemeye devam ederlerse, bundan sonra bu kanunun gecikmesi sebebiyle herhangi bir molotof kokteyli saldırısı olursa, maskeli birtakım saldırılar olursa, vandalizm olursa sorumlusu onlardır."

"AK Parti gurubu olarak bir destan yazdınız"

"Son bir hafta içinde TBMM Genel Kurulu'nda, Genel Kurul'un adabına, edebine, vakarına yakışmayan her türlü saldırıya muhatap oldunuz, hakarete muhatap oldunuz ama hiçbir zaman haya, edep kurallarını terk etmediniz. TBMM'nin vakarını korudunuz, demokrasinin temel ilkelerini korudunuz ve bir kez daha AK Parti gurubu olarak bir destan yazdınız."

"Kirli ittifaklar gördük"

Kirli ittifaklar gördük. Hala kirli ittifaklar var. Bu ittifakları Anadolu'nun Trakya'nın her yerinde anlatacağız.

Dünyada molotof kokteyline izin veren hiçbir ülke yok. Hakaret onlara edep bize yakışır. TBMM'ye saygısızlık onlara, TBMM onurunu korumak bize yakışır.

Türkiye'nin huzurunun tehdit edilmesine asla izin vermeyeceğiz. Şiddeti kullanarak gençlerimizi bölmek yapılabilecek en büyük ihanettir.

"Süleyman Şah'ın bulunduğu yer vatan toprağıdır"

(ŞahFıratOperasyonu) Bütün dünya ilgi ve takdirle takip etti, ama muhalefet sadece eleştiri, tahkir ve hakarete yöneldi. Şah Fırat Operasyonu ile dört ana hedefe ulaşmak istedik.

Birincisi manevi tarihi mirasımızı korumak. Nerede bir şehitliğimiz varsa orayı ihya ettik.ŞahFıratOperasyonu) Bütün dünya ilgi ve takdirle takip etti, ama muhalefet sadece eleştiri, tahkir ve hakarete yöneldi.

Süleyman Şah'a duyduğumuz hürmet, tarihimize hürmettir. Süleyman Şah'ın bulunduğu yer bizim için vatan toprağıdır.

"Darbe çağrısı eski Türkiye alışkanlığıdır"

Rahmetli Türkeş'in başbakan yardımcılığında Karakozak'a 2. nakil yapıldı. Süleyman Şah'ın bulunduğu yer vatan toprağıdır. Bahçeli'nin yaptığı açıklamalar devlet adabına uymamaktadır. Genelkurmay Başkanımızın vatan aşkına şahidim.

Darbe çağrısı eski Türkiye alışkanlığıdır. Genelkurmay Başkanımız hükümetimizin emrinde, aldığı kararları uygularlar. Hiç kimse Şah Fırat Operasyonu'na 'Uluslararası hukuka aykırı' demedi.

Dört yıldır Esed'i savunuyorlar. Demokrasinin Türkiye'deki garantisi AK Parti'dir. Şu anda Türkiye, Suriye politikası yürütmekte son derece güçlüdür.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler