YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu dönemindeo partinin oyları eriyecek!
İstanbul Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Medaim Yanık "Erdoğan-Davutoğlu karşılaştırması yanlış olduğunu belirterek Davutoğlu döneminde MHP'nin oylarının eriyeceğini iddia etti.
Davutoğlu dönemindeo partinin oyları eriyecek!
02 Eylül 2014 / 11:12 Güncelleme: 02 Eylül 2014 / 11:16

A Haber'de Sevilay Yükselir moderatörlüğünde yayınlanan ‘Yüzde Yüz Siyaset’ programının dün akşamki konukları AK Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu, İstanbul Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Medaim Yanık ve Avukat Kezban Hatemi’ydi. Yeni Türkiye’nin kodlarının tartışıldığı programda Prof. Dr. Yanık’ın açıklamaları dikkat çekti.

"Davutoğlu yeni imkanlar getirecek"

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Erdoğan'ın kararlılığında çözüm sürecini devam ettirecek. Davutoğlu yeni imkanlar da getirecek. Erdoğan çözüm sürecinin dayanağıydı. Neden? Türkiye'de ortalama insan şundan emin olmak ister. Sürecin, memleketin hayrına yapılmasından. Bakıyorlar Erdoğan'a, Anadolu çocuğu, bu toprakların lideri. Hem de cesur. Aynı güvenoyunu Davutoğlu da alır. Hatta Davutoğlu'nun kullandığı dil itibariyle Türk kimliğine duyarlılığı olan kişiler Davutoğlu'na daha güçlü itibarda bulunur.

"Erdoğan-Davutoğlu karşılaştırması yanlış"

Size bir kehanette bulunayım. Davutoğlu ile birlikte MHP eriyecek. Göreceksiniz MHP Davutoğlu'na karşı çok sert bir tutum geliştirecek. İkinci kehanetimi söyleyeyim: Kürtlerden AK Parti'nin aldığı oy da artacak. Davutoğlu'nun medeniyet tahayyülünde farklı etnik kökenleri birleştiren bir kavram algısı var. Erdoğan ile Davutoğlu'nu karşılaştırmak yanlış. İkisinin uyumu Türkiye'ye çok iyi bir yönetim kalitesi sağlıyor.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler