YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Diğer partilerden hiçbir destek çağrısı gelmedi
Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Ne zaman AK Parti saldırıya uğrasa diğer partilerden hiçbir destek çağrısı gelmedi" dedi.
Davutoğlu: Diğer partilerden hiçbir destek çağrısı gelmedi
20 Mayıs 2015 / 12:40 Güncelleme: 20 Mayıs 2015 / 20:25

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Genel merkezinde AK Parti Genişletilmiş İl ve Belediye Başkanları Toplantısı'nda konuştu.

Davutoğlu, "Seçimden sonra ilk olarak çalışan kadınların doğum izin sürelerini artıracağız" dedi.

İşte Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

"Diğer partilerden destek çağrısı gelmedi"

Muhalefet partilerinin tehditkar bir tutum içerisinde olduğunu görüyoruz. Ağrı ve Siirt'te adaylarımıza saldırılar oldu. İlk mitingi yaptığımız gün ben bir çağrıda bulundum. Gelin seçim dönemini barış şenliğine dönüştürelim dedim. AK Parti her zaman siyasette ahlak dilinin sözcüsü ve öncüsü olacak. Ne zaman AK Parti saldırıya uğrasa diğer partilerden hiçbir destek çağrısı gelmedi.

"HDP kutuplaşma virüsü bulaştırmaya çalışan yaklaşım sergiledi"

Muhalefet partileri her mitinginde ağır hakaretlerle şu ana kadar bir kampanya yöntemi geliştirmeye çalıştılar.  Faillerin bulunması için talimatları verdik. HDP Eş Başkanı açık şekilde bunun sorumlusunun hükümet ve Cumhurbaşkanımız olduğunu, seçimlere öfke ve kutuplaşma virüsü bulaştırmaya çalışan yaklaşım sergiledi.

Kazanacağımız bir seçime giderken neden toplumda kutuplaşmaya sebebiyet verecek bir eylemin içinde  olalım? Haziran öncesi ve sonrasında ülkemizin kaosa, krize izin vermeyiz.

"İkinci atılım dönemi başlıyor"

İkinci atılım dönemi başlıyor. İlk dönemde geçmişte yaptığımız hizmetlere yer vermiştik. Bizden önceki 33 hükümetin ortalama ömrü 1 yıldır. Ak Parti hükümetleri Türkiye'yi hasta adam konumundan, dünyada en çok dış yardım yapan ülke konumuna getirdi. İkinci atılım dönemine girmiş bulunuyoruz.

"Benim ensemde ne arıyorsun?"

Şu anda Türk siyasetinin öznesi AK Parti'dir. Türkiye'de her yerde miting yapabilen Ak Parti'dir. Onlar sadece nesne. Sayın Bahçeli'nin bir sözü olmuştu. 'Sizi ensenizden takip edeceğiz' demişti. Bu da bir itiraf aslında. Kendi yolunda yürü. Benim ensemde ne arıyorsun? Diğer liderlerinin miting programlarına bakın. Bahçeli benim gideceğim programları takip edemez. Bugün üç partinin söylemlerine bakın. HDP ve MHP birbirine karşı bir şey söylememeye çalışıyorlar.
Biz 12 yıl içinde demokrasiyi toparladık, yasakları kaldırdık, işkenceyi tarihe gömdük, başörtüsü yasağını kaldırdık, katsayı zulmünü kaldırdık. Sağlık sistemini rehabilite ettik. ilaç alma, kuyrukta bekleme sorunları ortada kalmadı.Öğretmen atadık, dersliklerle 40-50 öğrenciyi geçen derslik kalmadı. Bedava ders kitapları dağıttık.Eğitimde de yapacaklarımız var. Ulaştırmada olağanüstü hamleler yaptık. Büyük imkanlar sunduk.

"AK Parti Kılıçdaroğlu gibi 4 yıl istemez"

İkinci atılım döneminde Ak Parti Kılıçdaroğlu gibi 4 yıl istemez. Biz 400 yıllardan gelen geleneğin adıyız. Birileri Adnan Menderes'in ya da Mursi'nin gördüğü hesabı bizimle görmek isterse bu hesap vermenin karşısında dururuz.

Bazı köşe yazıları görüyorum. Ak Parti'nin yeni vizyonunda neler var diye. Biliyorlar aslında. Seçim beyannamemiz açık. Türkçe bilen herkes bunu görür. Hala meydan okuyorum 100 maddelik Türkiye sözleşmesinin karşında nasıl Türkiye istediğinizi ortaya koyun. Karşımızda sistematik tarzda vizyon yok. Önümüzdeki dönemde de vizyonumuz şudur. Demokrasi ile ilgili net ve açıktır. Bizim dönemimizin adı yeniden inşa dönemidir.

"Herkes kendi anayqasa metnini ortaya koysun"

Milletin yazığı anayasayı öyle ya da böyle yazacağız. Herkes (CHP, MHP, HDP) kendi anayasa metnini ortaya koysun. Bu metinler arasında müzakereler yapılsın.

Biz Türkiye'ye bir çağ atlattık, şimdi ikinci çağ atlatmanın yolundayız. Şimdi süper yüksek hızlı tren Ankara-İstanbul'u 1,5 saate indireceğiz. Bunlar akıllı çılgın prolerdir. Kılıçdaroğlu'nun çılgınlaşmaya çalışan projeleri var. Yüksek hızlı tren bağlamında Bileceik üzerinden Bursa ile  Eskişehir'i bağlıyoruz. 

Hala Kılıdçaroğlu tekrar ediyor. Deniyor ki sen bu yalanları tekrar edersen iz kalır. Sloganımız ne güzel tuttu. Onlar konuşur, Ak Parti yapar. Halk bunu algılıyor. gençlerimiz 441 bin genç burs alıyordu şimdi 996 bin.Tarımsal alanda geçmiş 12 yıl içinde teşviklerimizi artırdık.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler