YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu, Die Welt muhabirini fena bozdu
Başbakan Ahmet Davutoğlu, kendisine Türkiye'yi hedef alan söylemlerde bulunan Die Welt İstanbul temsilcisi Deniz Yücel'i fena bozdu. Davutoğlu, soruda eleştiriyi aşan bir konuşmanın olduğunu söyledi.
Davutoğlu, Die Welt muhabirini fena bozdu
08 Şubat 2016 / 15:45 Güncelleme: 08 Şubat 2016 / 15:51

Merkel konuya ilişkin yorum yapmaktan kaçınırken, Davutoğlu sözlerine "sorudan çok 3. bir başbakan gibi konuştuğunu" söyleyerek başladı. Soruda, eleşiriyi aşan bir konuşma olduğunu ifade etti.

Davutoğlu devamında şunları söyledi:

193 ÜLKE VAR, TÜRKİYE NASIL 195.

193 ülkenin yer aldığı dünyamızda Türkiye basın özgürlüğünde nasıl 195. sırada olabiliyor o da ayrı bir konu"

3 TERÖR ÖRGÜTÜYLE MÜCADELE EDEN TEK ÜLKEYİZ

"Türkiye, her partinin kendi görüşlerini açık şekilde dile getirebildiği ortamda seçim yaptı. Partilerin söylemlerine bakın.

Sorudan çok siyaset yapıldığı için, bu ülkenin demokratik olgunluğundan gurur duyuyorum. Dünyanın hiçbir yerinde benim konumumda bir başbakan yok. Düyanın hiçbir yerinde yüzde 85 katılımlı bir seçim olmadı. Dünyada çok az başbakan benim gibi halıkndan yüzde 49 oy almış olarak görevini yürütüyor. Türkiye 3 terör örgütüyle birden mücadele edebilen tek ülkedir.

ALMANYA'NIN İNGİLTERE'NİN ÇEVRESİNDE OLSA..

Almanya'da bazı bölgeler işgal edilse, doçkalar, silahlar depolanmış olsaydı; Almanya veya İngiltere'nin çevresinde, suriye gibi parçalanmış bir ülke olsa ne olurdu.

HOLLANDE FRANSIZ ORDUSUNU DAVET ETTİ

Paris saldırısı sonrası sayın Hollande Fransız ordusunu Paris'e davet etti. Çünkü Fransız halkının can güvenliği, teröristlerin özgürlük alanından daha önemlidir. Dünyanın her yerinde böyledir.

FRANSA İÇİN NASIL DOĞRUYSA TÜRKİYE İÇİN DE DOĞRU

Bu Fransa için nasıl doğruysa, Türkiye için de aynı şekilde doğrudur. Cizre'de, Silopi'de, Sur'da, kendi vatandaşlarımızın hayatını korumak için her türlü tedbiri alırız. Dünyanın hiçbir yerinde, hiçbir ülke, ülkesinin bir yerinde, silahlı bir grubun bulunmasına izin vermez.

NE İÇİRMİŞLER BU YARATIĞA
 // KASTAMONU
TİKSİNTİ VERİCİ RUH HALİ YÜZÜNE YANSIMIŞ YARATIK ÇAKMA MUHABİR ...
09 Şubat 2016 Salı 09:47
 // Bbpli
Sevgili Hemserim Davutoglu Allah yolunu acik etsin.Her zaman arkandayiz Olumune seninleyiz.Allah Yardimcin olsun...
08 Şubat 2016 23:03
 // Türksever Akdeniz
Bucevplari duymak için çok bkledik dinlerken gogsumuz kabardi azbile söyledi...
08 Şubat 2016 18:59
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler