YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: "Demirtaş yalan söylüyor"
Davutoğlu: "Demirtaş yalan söylüyor"
12 Nisan 2015 20:49
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ağrı'daki hain saldırı ile ilgili olarak; "Demirtaş yalan söylüyor. Provokosyan terör örgütü taraflarından gelmiştir" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Başbakan Davutoğlu, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Ağrı'daki terör saldırısına ilişkin iddiaları konusunda, "Çok açık bir şekilde söylüyorum, Sayın Demirtaş yalan söylüyor ve gerçekleri saptırıyor. Tam seçim ortamına Türkiye girmişken ve herkes seçim kampanyasına hazırlanırken, maalesef son derece provokatif ama bu provokasyon tamamıyla bölücü terör örgütünün taraflarından gelmiştir" dedi.

23:00
 // mustafa
saldırıyı, hdp nin baraj altında kalmasi için, hükümetin ayarladiği şeklinde sosyal medyada propaganda yapılıyor.

hükümetin böyle bir olaya ihtiyacı yok.
hdp nin baraj altında kalma ihtimali yüksek. bu durumda hdp için en akıllıca davranış bağımsız adaylarla meclise girip parti grubu oluşturmakti,
böyle yapmıyorlar ise ben şunu düşünürüm: hdp barajı geçememek için uğraşacak, meclise giremeyince "bizi meclise almıyorlar" diye provakasyon yapacaklar, hatta uluslararasi mahkemelerde devleti tazminata mahkum ettirmek için uğraşacaklar.
yeni oluşan bu yeni sıkıntı ve aktif hale gelen bazi örgütler yüzünden oluşan iç sıkıntılar yüzünden dış siyasete enerjimizi tam veremez hale geleceğiz. tam da ortadoğu yeniden şekillenirken bizi etkisiz hale getirmeye uğraşacaklar....
12 Nisan 2015 23:00
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler