YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: DAİŞ bugün İslam dünyası için en büyük tehdittir
Davutoğlu: DAİŞ bugün İslam dünyası için en büyük tehdittir
19 Ağustos 2015 14:43
Başbakan Davutoğlu, müftülere seslendiği konuşmada, "DAİŞ bugün İslam dünyası için en büyük tehdittir. Gençlerimize sahip çıkmamız lazım" ifadelerini kullandı.

Başbakan Davutoğlu 31. İl Müftileri İstişare Toplantısı'nda konuştu.

Başbakan Davutoğlu, "İnsan onuru İslam medeniyetinin en önemli referans kaynağıdır. Askeri ve siyasi büyük çatışmaların yaşandığı dönemde ilmi alanda büyük şahsiyetlerin ortaya çıkıp 'durun kalabalıklar' demesi lazımdır" dedi.

İşte Davuroğlu'nun konuşmasından satır başları;

DAİŞ bugün İslam dünyası için en büyük tehdittir

Artık bu yıkıcı tablo karşısında İslam dünyasının ilim adamlarının bir araya gelmesinin vakti gelmiştir, hatta geçmiştir. Şu veya bu ifratlara, geçmişte gulat olarak adlanan bütün aşırı akımlara karşı mutedil Sünnilerin, mutedil Şiilerin ve bütün İslam irfanını temsil eden ekollerin omuz omuza vermesi lazım. Bugün DEAŞ, bizim için İslam medeniyetine dönük en büyük tehdit niteliği taşımaktadır. Çünkü doğrudan gençlerimizin zihinlerine, insanlarımızın zihinlerine yanlış bir İslam telakkisinin yerleştirilmesine yol açmaktadır.

Gençlerimize sahip çıkmamız lazım

Özellikle de sosyal medya üzerinden bir takım sloganlarla genç beyinlerin, zihinlerin şartlandırılması suretiyle yanlış dini telakkiler ile Müslümanları katletmeyi bile bir anlamda caiz gören yaklaşımla hiçbir bir şekilde insanlık onuruyla bağdaşmayacak tabloların ortaya çıkmasına sebep olan akımların içerinde yer almaları hepimiz için en büyük sınavdır. El ele vereceğiz. Özellikle müftülerime sesleniyorum, müftülerimizin liderliğinde, bütün illerimizde, bütün din adamlarımızın bu aşırı akımlara karşı gençlerimize sahip çıkması lazım. Doğru bir dini telakkiyi yeniden inşa edebilmek için her an hayatın içinde olmak lazım.

işidin tek düşmanı PKK dır
 // hursit dilaver
asıl PKKnın en buyuk belası DAEŞtir. bizim PKKseverler bunu bildiklerinden DAEŞ'in PKKya verdiği zararı bildiklerinen hep onlara çatarlar.ikisi de bişrbişrinden bela tabi. ama buyrun bizim medyaya hepsi PKK sempatizanı olmuş.allah islah etsin....
19 Ağustos 2015 Çarşamba 16:14
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler