YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: "Cumhurbaşkanımız ile görüş ayrılığımız yoktur"
Davutoğlu: "Cumhurbaşkanımız ile görüş ayrılığımız yoktur"
24 Mart 2015 15:30
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çözüm Süreci konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüş ayrılıklarının bulunmadığını söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Milli Savunma Bakanlığı Atış Test ve Değerlendirme Merkezi'nin açılış töreni için gittiği Konya'da konuştu.

Başbakan Davutoğlu, Çözüm Süreci konusunda kararlı bir şekilde yola devam edeceklerini belirterek, ''Sayın Cumhurbaşkanımızla dün de bu konuları en geniş kapsamıyla ele aldım, tekrar alırız. Gereken adımları, gereken zamanda yine istişareler içinde atarız.

Bu konuda kimsenin Türkiye'de Hükümet ve Cumhurbaşkanlığı makamı arasında bir görüş ayrılığı varmış senaryosu üzerinden bir kaos beklentisi içinde olmaması iktiza eder. Şimdiye kadar nasıl birlikte birçok benzer, zor süreçlerden geçmiş ve aşmışsak bundan sonra da aşarız'' dedi.

"Cumhrubaşkanımızla görüş ayrılığımız yoktur"

"Ne Sayın Cumhurbaşkanımız ne de ben Türkiye seçime giderken ülkemizin böyle hassas bir dönemde zarar göreceği durumlara düşürülmesine müsade etmeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızla çözüm süreci konusunda da konuştuk ve hiçbir görüş ayrılığımız yoktur. Bu aşamaya gelinmiş olması büyük bir başarıdır. Kimse bir kaos beklentisi içine girmesin. Bunlar siyasi kültürümüzün temel ilkeleri bakımından önem taşır. Çözüm süreci başarıya ulaşana kadar yolumuza devam edeceğiz."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler