YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu çok sert konuştu
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ağrı'nın Patnos ilçesinde düzenlenen olağan kongrede konuştu. Davutoğlu CHP lider Kemal Kılıçdaroğlu hakkında çok sert ifadeler kullandı.
Davutoğlu çok sert konuştu
22 Kasım 2014 / 16:36 Güncelleme: 22 Kasım 2014 / 16:43

Partisinin Ağrı'da düzenlenen olağan kongresinde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu HDP ve CHP'ye yönelik sert ifadeler kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu'na "Sayın Kılıçdaroğlu, Milli İstihbarat Teşkilatının çok önemli işleri var yapacak, CHP'yle uğraşacak kadar vakti yok. Ayrıca hiçbir şekilde, hiçbir devlet kurumu siyasetin içinde değildir ve olmayacaktır." şeklinde konuşan Davutoğlu HDP'ye ise şu çağrıda bulundu:

HDP samimi ise özür diler

"HDP'ye sesleniyorum, eğer çözüm sürecinde samimiyseniz 6-7 Ekim olayları dolayısıyla bir kere bu millete bir özür borcunuz var. Bir daha bu milletin evlatlarına sokağa çıkmak için, şiddet için çağrıda bulunmayın.

Çözüm sürecinde samimiyseniz bir daha kimseyi bu topraklarda, bu toprakların, bu mekanların üzerinde şiddete davet etmeyin."

Kılıçdaroğlu'na: "İspatlamazsan müfterisin"

''Kılıçdaroğlu'na buradan sesleniyorum, iftiralar üzerine siyaset yapmayın. Devlet kurumlarını zaafiyet içinde göstermeye çalışmayın, çünkü bu kurumlar hepimize lazım.

Elinde bir delil varsa Sayın Kılıçdaroğlu, çık ve söyle, çık ve ispat et. İspat edemiyorsan müfterisin, ispat edemiyorsan devlet kurumlarını zayıflatmak üzere faaliyet gösteren bir ihanet içindesin.''

MİT'in daha önemli işleri var

"Sayın Kılıçdaroğlu, Milli İstihbarat Teşkilatının çok önemli işleri var yapacak, CHP'yle uğraşacak kadar vakti yok. Ayrıca hiçbir şekilde, hiçbir devlet kurumu siyasetin içinde değildir ve olmayacaktır. 

Öyle bir itham ki bu, güya MİT'in CHP içinde birtakım faaliyetler yaptığı, aslında Kılıçdaroğlu kendi acziyetini örtmek için kendi zayıflığını örtmek için bir devlet kurumuna iftirada bulunuyor."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler