YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: CHP sırf Esed'i korumak için...
Başbakan Davutoğlu, tezkerenin çözüm sürecini sona erdireceği iddialarına, "“Tezkere bu süreci garantiye alıyor. Süriye’'deki Türkler’in de Kürtler’in de gidebileceği, Irak Kürt bölgesinin başı sıkıştığında yardım istediği tek ülke Türkiye"” dedi.
Davutoğlu: CHP sırf Esed'i korumak için...
03 Ekim 2014 / 08:20 Güncelleme: 03 Ekim 2014 / 08:54

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Irak ve Suriye’ye ilişkin tezkerenin çözüm sürecini garantiye alacağına dikkat çekti.

ATV’de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Davutoğlu’nun açıklamaları şöyle:

Bazı bölümlerini ben yazdım

20 yıldır Irak’ta güvensizlik ortamı, Suriye’de ise otorite boşluğundan doğan büyük bir istikrarsızlık var. Tüm bu durumların Türkiye’deki iç huzuru ve demokratik ortamı etkilemeden ciddi şekilde mücadele ediyoruz. Bunun için bir tezkereye ihtiyacımız vardı. Biz edilgen bir tavır almadık. Tezkereyi kelime kelime titizlikle hazırladık. Bazı bölümlerini ben kaleme aldım

Kobani'de sorumlu PYD'dir

Kobani düşerse bu çözüm sürecine bağlanmamalıdır. Kobani’deki Kürtler de kardeşimizdir. Önemli olan bizim tarihe nasıl geçeceğimizdir. Kobani’deki gelişmelerin sorumlusu PYD’dir.

Çözüm Süreci milli projedir

Çözüm süreci bizim milli projemizdir. Bizim vatandaşlarımızla ilgilidir. olaylar olmasa da çözüm süreci vardı. Arap baharının getirdiği girdaba girseydik sonucu Türkiye için kötü olurdu. Irak Kürt Bölgesinin başı sıkıştığında yardım istediği yer Türkiye’dir.

CHP'nin 'hayır'ı

Kılıçdaroğlu’nun dün söylediklerine hayret ettim. Esad’ı Şam’da muhafaza etmek için sırf bunun için tezkereye ‘Hayır’ dediler. CHP’nin adı IŞİD ile anılacaktır. Bizim için ne Kürt, ne Sünni, ne de Arap var. Bizim için insan var.

IŞİD ile mücadele

IŞİD tehdidini Suriye’de Esad rejimi ortaya çıkardı. IŞİD’e karşı batı ittifakında Türkiye’nin öncelikleri gözetilmelidir. Suriye rejimi de IŞİD’le aynı değerdedir. IŞİD tehdidini Suriye’de Esad rejimi ortaya çıkardı.

Paralel Yapı

Biri devlette örgütlenerek, halktan almadığı gücü kullanamaz. Milletin bana verdiği emaneti kimseyle paylaşmam. MİT’e istedikleri birini atayamadıkları için Mit Müsteşarı Hakan Fidan’a düşmanlar.

HSYK seçimleri

Biz iyi niyetimizin kurbanıyız. Yargıya müdahele etme niyetimiz yok. Yargıda darbe yapılmak isteniyor. Toplumu dizayn etmelerine izin vermeyiz. Baskıdan çekinmeyiz, korkmayız, dönmeyiz.

01:35
 // MUHAFIZ
4 yıldan beri çoluk çocuk,kadın demeden 150-200 BİN insanı hunharca,acımasızca katleden KİMYASAL SİLAHLARLA küçücük çocukları katleden Esad rejimi ve bu rejimi destekleyen bu CHP zihniyetinden bu millete ve insanlığa ne hayır gelir,ne en ufak iyilik,insani değerlerden,insanlığın vicdanından yoksun olanlar insanlık adına kılını bile kıpırdatmazlar,çünkü insanlıktan çıkmışlardır 2-Eger sahte delillerle kumpas kurarak yıllarca hapis yatmasına sebep olduğunuz bu subay ve astsubayların hukuki hakları adaleti sağlayanlarca yerine getirilmediğinde olabilecek hadiseleri kimse tahmin bile edemez,unutmayınki şu anda bunlara kumpas kuranlarda,bu kumpas mağduru subay,astsubaylarda nasıl olsa dışarıdalar...!!!...
04 Ekim 2014 01:35
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler