YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: CHP ile HDP aynı yoldan yürüyor
Başbakan Davutoğlu AK Parti'nin Isparta mitinginde konuştu. Bahçeli'nin kendisine hakaret etmesine cevap veren Davutoğlu, "Bir siyasetçinin şerefi vatan topraklarının her yerine gitmekle olur" dedi.
Davutoğlu: CHP ile HDP aynı yoldan yürüyor
12 Mayıs 2015 / 15:06 Güncelleme: 12 Mayıs 2015 / 16:27

Başbakan Davutoğlu, "Bediüzzaman'ın o çileleri üzerinden istismarla güç devşiren bu paralel çete, dönüp diyor ki; 'CHP de olsa, HDP de olsa, MHP de olsa, AK Parti'nin dışında kim varsa ona oy verin' diyor. Bediüzzaman'a zulmeden CHP'ye oy vermek, Allah aşkına, Isparta'ya yakışır mı" dedi.

İşte Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

Bize saldırırken kurt, milli menfaatini savunmaya çalışırken kuzu!

"HDP Eş Başkanı 'Kudüs Yahudilerindir dediğinde siz Bahçeli'den bir şey duydunuz mu  Bize saldırırken kurt, millet menfaatini, imanını savunmaya çalışırken kuzu. Kılıçdaroğlu, 'Türkmenleri göndereceğim' derken, Bayır Bucak Türkmenlerini, Bahçeli'de çıt yok. Madem ki er meydanı, hesaplaşalım. Şeref hesabı yapalım, eğer şeref hesabı yapacaksak, hikmekle yapalım."

Bediüzzaman'ı süren zihniyet 'Diyanet'i kaldıracağım' diyor

Bediüzzaman Said Nursi'yi Isparta'ya süren zihniyet, şimdi de "Diyanet'i kaldıracağım" diyor

Isparta Bediüzzaman'ı bağrına basmış kutlu bir şehir. CHP zulmünü en iyi siz bilirsiniz. Tek parti zulmüne karşı dimdik ayakta durmuştur.

Bediüzzaman'ı istismar eden paralel yapı saf ve masum insanları kandıran bu yapı ne diyor AK Parti giderse kim gelirse gelsin diyor.

CHP ile HDP aynı yoldan yürüyor. Bunlara izin verecek misiniz?

Bahçeli'yi yuhalatmadım

Ben Osmaniye'de Bahçeli'yi yuhalatmadım. Bizim siyasi kültürümüzde hakaret yoktur. Ama kendisi bize her gün en ağır hakaretleri ediyor. Diyor ki, Doğu'da kendisine Serok Ahmet Batı'da Türkmen Ahmet diyorlar diyor. Doğrudur.

Bir siyasetçinin şerefi vatan topraklarının her yerine gitmekle olur. Şerefsiz dediği için. Hakkari'deki Al bayrak şerefimdi

- Beni herkes bilir Toroslar'da doğmuş yörük bir Türkmen çocuğuyum. Diyor ki Ahmedi Hani. Osmaniye'de Ahmedi Sani.

- Orhun anıtlarını kim restore etti. Bahçeli 3 yıl Başbakan Yardımcılığı yaptı. Neredeydi?

- Sultan Murat'ın türbesi çökmek üzereydi. Bunlar Ankara'dan Sakarya'ya bile gidemedi.

- Şimdi Kılıçdaroğlu'nun akıl danıştığı şahıs var ya hani şu tarımı bitiren adam. O zaman Kemal Derviş'in yazdığı yazıya bak " Size bu ay hazineden para veremiyoruz" diyor.

- Somali'ye el uzatabilen kudretli Türkiye'yi kim kurdu?

- Fakir edebiyatı yapan Kılıçdaroğlu boş vaatlerle vaktini geçiriyor. Kılıçdaroğlu'na söyledim. Gübre desteğini kesen Kemal Derviş'tir.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler