YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Casusluk faaliyetiyle Türkiye'yi şikayet ediyorlar
Davutoğlu: Casusluk faaliyetiyle Türkiye'yi şikayet ediyorlar
02 Haziran 2015 20:40
Başbakan Davutoğlu, "Bayırbucak Türkmenlerine yardım ettik. Şimdi birileri, casusluk faaliyetiyle bunlar üzerinden Türkiye'yi şikayet ediyor" dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin, İstanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesinde düzenlenen mitinginde yaptığı konuşmada, MİT'e ait yardım tırlarının durdurulmasına ilişkin, "Bayırbucak Türkmenleri yardıma ihtiyaç hissettiklerinde, önümüze dosyalar geldiğinde, doğru, talimat verdik. 'Gidin Bayırbucak Türkmenlerini, Hac yolunu bekleyen o yiğitleri yalnız bırakmayın' dedik ve yardım ettik. Şimdi birileri bu devletin bütün mahremiyetini yok ederek, casusluk faaliyetiyle bunlar üzerinden Türkiye'yi şikayet ediyor" dedi.

"Tehditleri tek tek tespit ediyoruz"

Davutoğlu, seçim öncesi seçmene yönelik tehdit faaliyetlerinin tespit edildiğini bildirdi.

Tehditlere boyun eğmeyeceklerini vurgulayan Davutoğlu, şöyle konuştu:

"İstanbul da dahil bazı mahallelerde, bazı bölgelerde, gidip orada buradaki vatandaşlarımıza, 'Bak, senin şu şu ilde, şu köyde akraban var. Bizim doğrultumuzda davranmazsanız sizin akrabalarınızı cezalandırırız' diye tehditler yaptıklarını biliyoruz. Tek tek tespit ettik, ediyoruz. Buradan uyarıyorum, bu tehditlere devam etmeleri halinde her türlü tedbiri alır seçim güvenliğini sağlarız Allah'ın izniyle ama bu tehditlere boyun eğmeyiz. Ne Doğu'da ne Güneydoğu'da ne İstanbul'da ne İzmir'de ne Ankara'da ne Hakkari'de ne Diyarbakır'da, bir tek vatandaşım dahi çekinmesin, korkmasın. 90'ların Türkiye'si yok. Kudretli ve şefkatli Türkiye Cumhuriyeti var."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler