YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Bunların biri beyaz Türk Biri Kürt anlamazlar bizim halimizi
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu: "Bunların biri beyaz Türk Biri Kürt anlamazlar bizim halimizi. Mescid-i Aksa islamındır. Kıblemizi işgal edenlere karşı her zaman mücadelemizi edecek miyiz?" dedi.
Davutoğlu: Bunların biri beyaz Türk Biri Kürt anlamazlar bizim halimizi
29 Mayıs 2015 / 16:13 Güncelleme: 29 Mayıs 2015 / 16:33

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu Van mitinginde halka hitap etti. Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları;

- Bugün 68. mitingimizi yapıyoruz. Tüm Türkiye'de halkımızla buluşuyoruz. Bize tehdit sökmez diyecek miyiz? Biz düşmana karşı durduk siz mi karşı duramayacağız diyecek misiniz? Doğu'da olağanüstü hal vardı. Bunları kim kaldırdı. Dağları ve meraları bu aziz halka kim açtı? AK Parti açtı AK Parti.

Biri Beyaz Türk biri Beyaz Kürt

- CHP tek parti döneminde Allah Türkçe bilmez mi demişti. Şimdi HDP'de Allah Kürtçe bilmez mi diyor. Biz Allah'ın 99 ismine rana olmuşuz. Sen isimlerini bilmezsin be hey. Kalkıp Kudüs Yahudilerin diyor. Kılıçdaroğlu İsrail ile neden dost değiliz diye soruyor. Bunların biri beyaz Türk Biri Kürt anlamazlar bizim halimizi. Mescid-i Aksa islamındır. Kıblemizi işgal edenlere karşı her zaman mücadelemizi edecek miyiz? 7 Haziran'da ikisine de ders verecek miyiz?

Kahraman Vanlılar sandığa sahip çıkacak mı?

12 Eylül darbesinin arkasında CHP'nin tek tipçi anlayışı vardı. Şimdi aynı zihniyetle HDP halkın karşısına çıkıyor. Ey kahraman Vanlılar siz HDP'nin baskısına boyun eğer misiniz? Baskılar karşısında dimdik ayakta duracak mıyız? Bu ülke bizim bu sandık bizim diyecek miyiz?

AK Partililere saldıranlara hesabını sorarız

Kadınlara sahip çıktığını söyleyen kadın örgütlerine, gençlere sahip çıktığını söyleyen aydınlara sesleniyorum. Buradan meydan okuyorum. Dün Siirt'te miting yaptık Tunceli'ye geçerken haber geldi. Elif, Merve ve Yeter. HDP binasının önünden geçerken barbar bir takım zorbalar tarafından saldırıya uğradılar. Şimdi cevap versinler. Bu zorba erkekler HDP binasından çıktı bizim bacılarımıza saldırdılar. Hemen gerekli talimatları verdik. Biz HDP binalarına saldırı yapıldığında kınama yaptık. Şimdi ne Demirtaş'tan ne de sözde aydınlardan kınama, açıklama gelmedi. Tek bir AK Partili kimseye saldırmadı. Sadece AK Partili oldukları için saldırırsa hesabını sorarız.

HDP'nin baraj sorunu var ama Kürtlerin yok. Kürt kardeşlerimiz AK Parti'de temsil edilir. Kahrolsun ayrımcılık yapanlara.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler