YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Bu vatan için evlatlarımızı da kendimizi de feda etmeye hazırız
Başbakan Davutoğlu, silahlar bırakılıp, silahlı örgütler Türkiye'den çıkarılana kadar ve DAEŞ Türkiye için tehdit olmaktan çıkana kadar, operasyonların devam edeceğini açıkladı.
Davutoğlu: Bu vatan için evlatlarımızı da kendimizi de feda etmeye hazırız
31 Temmuz 2015 / 12:28 Güncelleme: 31 Temmuz 2015 / 12:44

Başbakan Ahmet Davutoğlu TOBB Genel Merkezinde gerçekleştirilen "Teröre Karşı Sivil İnisiyatif" programında konuştu.

İşte Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

Hükümeti kurma çalışmaları sürerken birileri düğmeye bastı

7 Haziran'dan itibaren Türkiye demokrasi açısından iyi bir sınav verdi. Cumhurbaşkanımızdan görevi aldıktan sonra Meclis'e giren partilerle görüşmelerimiz oldu. 11 Temmuz'da KCK ateşkesini bitirdiğini açıkladı. Hükümeti kurma çalışmaları sürerken birileri düğmeye bastı. Terör saldırılarına karşı harekete geçilmesi halinde ülkede karamsarlığın hakim olacağını da söylerken 'Operasyonlarda PKK'nın tüm sığınakları yerle bir edilmiştir' dedi.

PKK'nın da DAEŞ'in de hedefi Türkiye

9 Temmuzda Cumhurbaşkanımız hükümeti kurma görevini verdi. 11 Temmuzda KCK ateşkesi bitirdiğini açıkladı. PKK ve DAEŞ birbirine karşı görünebilir. İkisinin hedefi Türkiye. Vatandaşlarımız Türkiye'ye karşı oynanan oyunu görmeli. Türkiye'de her şey meşruiyet çizgisi içinde ve milli iradenin bize söylediği yolda ilerlerken, birden demokrasimize, güvenliğimize ve Türkiye'nin geleceğine darbe vurmak isteyen şer odaklarının eş zamanlı olarak harekete geçtiğini gördük. Şimdi bazıları sanki bütün bu yaşananların arka planını bilmiyormuş gibi hükümetimizi bir erken seçim için bu operasyonları yapmakla suçluyorlar. Bu hepimize yapılan bir suikasttir, bu saldırılar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne ve bütün 78 milyona yapılan saldırılarıdır

Eğer saldırılara cevap vermeseydik ...

KCK 11 Temmuz'da ateşkesi bitirdiğini açıkladı. Şimdi barış güvercinliğine soyunanlar bunları görmeliler. Saldırılara karşılık vermeseydik bugün ülkemizde karamsarlık hakim olurdu. 3 ayaklı bir saldırıda 3 hedef alındı, kamu düzeni, demokrasi ve uluslararası itibarımızı hedef aldılar. Eş zamanlı olarak savaş ilan edenlerin merkezlerini vurduk. Askerimize bir kurşun sıkanın bedeli o hedefin tümünün silinmesiyle karşılık bulur. PKK'nın bilinen tüm sığınaklarını imha ettik. Çözüm süreci istismar edilip saldırılar olursa böyle bir çatışmazlık ortamını kabul etmeyiz.

Bizler, Ankara'da Türkiye'nin geleceğinin ağır sorumluluğunu üzerinde taşımış devlet adamları olarak böyle bir saldırı karşısında tereddüt etseydik, böyle bir saldırı karşısında 'bekle gör' diyerek zamana oynasaydık, böyle bir saldırı karşısında 'şimdi hükümet kurmakla görevliyiz, geçici hükümetiz' diyip konuyu erteleseydik, emin olunuz bugünlerde Türkiye tam bir kaosa sürüklenmiş, sizlerin helal rızk için yürüttüğünüz ekonomik faaliyetlerin tümü ile ilgili olarak bir karamsarlık, ümitsizlik hali doğmuştu.

Operasyonlar durmayacak

Silahlar bırakılana ve DAEŞ terörü Türkiye'ye tehdit olmaktan çıkana kadar bu operasyonlar devam edecektir. İstanbul, Ankara ve İzmir sokakları bir daha yüzlerini maskelerle kapatan vandalların gösteri alanı olmayacaktır.

Bu vatan için evlatlarımızı da kendimizi de feda etmeye hazırız

Hiç kimse vatandaşımızın huzurunu bozacak şekilde gösteri yapamaz. Birileri vatandaşlarımızın özgürlüklerini tehdit ederse, o zaman devletin kudret yumruğu onların üzerine gelir. Devletin şefkatinden de, kudretinden de emin olun.Bizler de sizler de biliyoruz ki, gerektiğinde bu vatan için evlatlarımızı da kendimizi de feda etmeye hazırız

Omuz omuzayız

Siyasi tavrın dışında, sivil inisiyatif olarak sizlerin bir araya gelmeniz, en güçlü mesajı vermek bakımından hayati derecede önemlidir. Bugün bu toplantı, teröre karşı verdiğimiz mücadelenin en önemli ayağıdır. Buraya teşrif ederek, Ankara'ya, başkente teşrif ederek sizler ülkenin bütününe en doğru mesajı vermiş oluyorsunuz ve 'İşverenler olarak, işçiler olarak, memurlar olarak, helal rızk için sabah dükkanını açan esnaflar olarak bizler teröre karşı omuz omuzayız, birlikteyiz' diyorsunuz. Size teşekkür ederim

Kamu düzenimiz çok önemli

Terörle mücadele için toplum omuz omuza vermeli.   Kamu düzeni çok önemli. Kamu düzeni yoksa ay sonunda maaş alıp almayacağınız belli olmaz. İşverenseniz yaptığınız yatırımın karşılığını alamazsınız. Kamu düzeninin olmadığı yerde din ve vicdan hürriyet hayat hakkı fikir hürriyeti ve girişim hürriyeti de olmaz. Kamu düzeni, güvenlik ve özgürlük bir arada olmalı. Sizlerin burada olmanız terörle mücadelede önemli gelişmedir.

Vesayetlere son vereceğiz

13 yıl içinde aynı temel ilkeden hareket etmeye çalıştık. Özgürlükleri güçlendireceği, demokrasiyi sağlam temelde tahkim edip vesayetlere son vereceğiz. Bunu yaptık. Kimsenin ana dilinin tahkir edilmediği, kültürünün hor görülmediği ve etnik ve mezhep kimliğinden dolayı dışlanmadığı bir iklim oluşturduk. Yasaklara son verdik.

Bu talebiniz başımızın üzerindedir

Sizin buradaki mevcudiyetiniz bize de mesajdır. Devlet adamlarına, siyasi parti liderlerine. 'Biz nasıl 8 büyük sivil toplum kuruluşu bir araya geldik ve teröre karşı ortak bir deklarasyonda birleştik. Siz de 'birleşin' diyorsunuz. Bu talebiniz de, bu haklı talebiniz de Başbakan ve ülkenin en büyük siyasi partisinin genel başkanı olarak söylüyorum, başımızın üzerindedir.

 

 

şükür
 // murat
bugünleri de gördük , bombalar durmasın...
31 Temmuz 2015 17:20
KİMYASAL ŞART
 // Kara Murat
İNSAN OLMAYANA İNSANCA YAKLAŞIM BUNLAR YARATIK BUNLARI İTLAF

ETMEK ŞART....
31 Temmuz 2015 Cuma 12:12
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler