YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Bu beni kara kara düşündürüyor
Davutoğlu: Bu beni kara kara düşündürüyor
28 Haziran 2015 07:58
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Dolmabaheçe'de verdiği iftarda gençler konusunda muzdarip olduğu ortaya çıktı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, önceki akşam Dolmabahçe’deki Başbakanlık Ofisi’nde akademisyen ve yazarlarla iftar yemeğiyle başlayan ve geç saatlere kadar süren bir toplantı gerçekleştirdi.

6 saati aşan toplantıya, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile aralarında Alev Alatlı, Halil Berktay, Prof. Erol Göka, Prof. Ömer Çaha, Prof. Beril Dedeoğlu, Prof. Berat Özipek, Prof. Atilla Yayla ve Prof. Mesut Yeğen’in de olduğu akademisyen ve yazarlar katıldı. Toplantıya katılan isimlerden Prof. Dedeoğlu ve Prof. Göka, Haberturk'ten Arif Balkan'a konuştu.

"FARKLI KESİMLERİN GÖRÜŞÜNÜ ALDIK"

Dedeoğlu toplantının ilk bölümünde Başbakan’ın katılımcılardan seçim sonuçlarına dair değerlendirme rica ettiğini belirterek şunları söyledi. “Oy oranlarının neden düştüğü konusunda herkesi sabırla dinledi. Seçimden sonra AK Parti’nin öz eleştiri mekanizmasını devreye soktuğunu belirtti. Tabana inerek farklı kesimlerden görüşler alarak değerlendirmeler yaptıklarından bahsetti. İkinci bölümde ise iç ve dış sorunlar masaya yatırıldı. Türkiye’nin Ortadoğu’da süren savaş ortamından negatif etkilenmemesi gerektiğini belirtti. Bu yöndeki endişelerini paylaştı.”

"BU BENİ KARA KARA DÜŞÜNDÜRÜYOR"

Prof. Göka ise “partizanlıktan uzak, entelektüel” diye tanımladığı toplantıya ilişkin şunları kaydetti: “Başbakan uzun bir konuşmayla başladı. İçinde bulunduğumuz sürecin hem dünya hem Türkiye açısından önemli bir süreç olduğunu söyledi. İster istemez seçimlere ilişkin değerlendirmeler de yapıldı. AK Parti’nin genel başkan değişikliğiyle, kurumsallaşamadığına yönelik eleştiriler oldu. Hangi koalisyonların ne tür sakıncalar getireceği masaya yatırıldı. Ben gençlerin AK Parti’ye eğilimi olmadığını söyledim. Başbakan ‘Bu beni kara kara düşündürüyor’ dedi. Kişisel olarak, Sayın Davutoğlu’nda sadece yeni Türkiye değil, merkez sağda yenilenen bir AK Parti oluşturmaya çalışan bir tutum gözlemledim.”

Etiketler: ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler