YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: BM'nin gözü önünde 8 bin kardeşimiz katillere teslim edildi
Başbakan Ahmet Davutoğlu, "BM'nin gözleri önünde 8 bin kardeşimiz katillere teslim edildi ve bütün bir insanlık bu suçun vebali altında, 20 yıldır günah çıkarmaya çalışıyor" dedi.
Davutoğlu: BM'nin gözü önünde 8 bin kardeşimiz katillere teslim edildi
11 Temmuz 2015 / 14:48 Güncelleme: 11 Temmuz 2015 / 14:57

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Srebrenitsa'da soykırımın 20. yılında TRT'de konuştu. 

BM'nin gözleri önünde 8 bin kardeşimiz katillere teslim edildi

Başbakan Davutoğlu, "(Srebrenitsa soykırımının 20. yılı) BM'nin gözleri önünde 8 bin kardeşimiz katillere teslim edildi ve bütün bir insanlık bu suçun vebali altında, 20 yıldır günah çıkarmaya çalışıyor. Burada sadece suçlu olanlar katiller değil, ona sessiz kalan uluslararası toplum da suçludur. Buradaki her mezar taşı bizim için ecdattan gelen bir mirasın şahididir. Hem şehittirler hem şahit" dedi.

Sırbistan Başbakanı'na gösterilen tepki normal

Davutoğlu ayrıca Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vuçiç'e anma töreninde gösterilen tepkiyle ilgili, "Devlet adamlarının büyük bir sorumluluk içinde hareket etmesi lazım. Bu sözün herhangi bir vicdanda karşılık bulması mümkün değil, ona gösterilecek tepki de normaldir. Vuçiç Sırbistan Başbakanı olarak burada bulunmakla aslında bir şekilde ortaya çıkan suçun da hem sorumluluğunu üstlenmiş hem de bu suçla ilgili özür beyanında da bulunmuş oluyor" yorumunda bulundu.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler