20 Haziran 2018 Çarşamba
 • Altın194,212
 • BIST94.437
 • Dolar4,7316
 • Euro5,4729
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2433
 • İstanbul23 °C
 • Ankara17 °C
 • İzmir23 °C
 • Konya15 °C
 • Adana22 °C
 • Antalya22 °C
 • Diyarbakır22 °C
 • Bursa19 °C
 • Kayseri15 °C
 • Kocaeli18 °C
 • Şanlıurfa23 °C
 • Gaziantep18 °C
 • İçel25 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Bizim arkamızda milletin duası var
Başbakan Ahmet Davutoğlu, FETÖ lideri Gülen'in son çıkan beddua kaseti ile ilgili olarak, "Onların bedduası işlemez, bizim arkamızda milletimizin, Çanakkale şehitlerinin duası var" ifadelerini kullandı.
Davutoğlu: Bizim arkamızda milletin duası var
22 Mart 2016 / 11:20 Güncelleme: 22 Mart 2016 / 13:57

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.

İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

NEDEN PKK'YI LANETLEYEN BİLDİRİ YAYINLAYAMIYORSUNUZ

Bir kez daha bu sözde barış havarilerine soruyorum; şu son bir ay içinde onlarca insan canlı bomba saldırılarında katledilmiş, güvenlik güçlerimiz PKK'lı teröristlerce şehit edilmiş, siviller ölmüş, şehirler yakılmış. Neredesiniz ey aydınlar, akademisyenler. Hangi vicdanla şimdi bütün bu olanları, öldürülenleri unutup tekrar tekrar bize saldırıyorsunuz, neden PKK'yı lanetleyen bir bildiri yayınlamıyorsunuz. Bildiriyi bırakın, neden PKK'ya dair bir eleştiri cümlesi dahi kuramıyorsunuz. İşte terör örgütü bu tablodan cesaret alıyor.

BİZİM ARKAMIZDA MİLLETİN DUASI VAR

Paralel yapının elebaşı Türkiye'yi terör devleti olarak tanımlıyor Rus gazetesine. Onların bedduası işlemez, bizim arkamızda milletimizin, Çanakkale şehitlerinin duası var. Yeni bir beddua kasedi çıkmış. Bunlar Türkiye'nin karşısında kim varsa, onların yanında duruyor. Bir kısım insanımızın dini inancını istismar eden suç örgütünden başka bir şey değiller. Demokrasiye sahip çıkıyorsanız, bu yapı demokrasinin en büyük tehdididir. Siz neyin diyetini ödüyorsunuz Sayın Kılıçdaroğlu? 

KORKMADIK, KORKMUYORUZ, KORKMAYACAĞIZ!

Dik dur eğilme" sloganlarının ardından "Çanakkele'de Seyit Onbaşılar nasıl eğilmediyse biz de eğilmeyeceğiz. Korkmadık, korkmuyoruz, korkmayacağız. Ayaktayız, dimdik ayakta olacağız. Kıyamete kadar, bu milletin istikbalini korumaya canımız pahasına her daim seferber olacağız.

HAK EDENE CEVABINI VERECEĞİZ

Türkiye'de bu terör olayları dışında ülkeyi karamsarlığa sevk etmek isteyen medya çevreleri de var. Bazı internet siteleri, gazeteler sorumlu devlet derler. Terör örgütleriyle işbirliği içinde çalışan böyle bir mecrayı dünyanın hiçbir yerinde göremezsiniz.

Bu işbirlikçi anlayışın uluslararası destekçisi medya kuruluşları var. Terör örgütleri bu kadar canice eylemler yapmaya devam ediyorlar, 'Bu işbirlikçi medya beni aklar' diye saldırmaya devam ediyor. Türkiye'de teröristler saldırınca teröristlerden daha çok hükümet suçlanır. Bu milletin hukukunu koruduk, koruyacağız. Hak eden cevabı her yerde vereceğiz. 

TERÖR ÖRGÜTÜNE SAHİP ÇIKAN PARTİLERİMİZ VAR

Terörle mücadele sadece hükümetin değil, Türkiye'nin meselesidir. Muhalefete de düşen çok önemli görevler var. Teröriste ve terör örgütlerine sahip çıkan partilerimiz var.

Terörist cenazelerine giden, sokağa davet ettikleri vandallarla 50 kişinin ölümüne neden olan HDP'yi anlatmaya gerek yok. Ancak beni şaşırtan CHP'nin durumu. Sayın Kılıçdaroğlu'nun çok klasik, her zaman aynı şekilde işleyen tutumu var.

Terör eylemi sonrası duyduğumuz sadece temelsiz bir AK Parti eleştirisi. CHP anamuhalefet parti olmasına rağmen giderek tuhaf bir topluluğa dönüşüyor. DHKP-C'den gelen hiçbir terör eylemini CHP hiçbir şekilde açıkça kınamadı. CHP'li vekillerin ve zaman zaman Kılıçdaroğlu'nun DHKP-C'li teröristlere nasıl sahip çıktıklarını biliyorsunuz.

SAYIN BAHÇELİ'YE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Terör örgütlerinin her kanlı saldırının ardında işbirliği içindeki bu çevreler Türkiye'nin yönetilemediğini söylüyor. Millet 1 Kasım'da kararını verdi Sayın Kılıçdaroğlu. 

Bir bize baktı, bir size... Sayın Kılıçdaroğlu ne zaman bir terör eylemi olsa, 'Türkiye yönetilemiyor' diyor. Terör saldırılarıyla acılarımız henüz tazeyken, hemen hükümetimizi, güvenlik güçlerini hedef alan açıklamalar yapmaya başlıyorlar. 

Bize desteklerini sunan Sayın Bahçeli'ye de teşekkür ediyor. İşte bizim görmek istediğimiz muhalefet tavrı bu. Bundan Sayın Kılıçdaroğlu ders alır. Terör öncelikle korku salmayı, panik yaratmayı hedefliyor. 

Maalesef CHP ve HDP buna hizmet ediyor. Terörün ekmeğine yağ sürüyorlar. Sayın Kılıçdaroğlu sizin teröre karşı tavrınız, dayanışmanız bu mudur? Bütün CHP milletvekillerine ve seçmenlerine sesleniyorum, lütfen teröre karşı net tavrınızı ortaya koyun ve sesinizi yükseltin. Sayın Kılıçdaroğlu, önce siz partinizi yönetin de sonra ülkenin yönetimine karar verin. 

KILIÇDAROĞLU SANDIKTA ALAMADIĞINI BAŞKA YOLLARLA ALMAYA İKNA OLDU

Sayın Kılıçdaroğlu sandıkta alamadığını başka yollarla almaya ikna oldu. Türkiye'ye saldıran terörist örgütler var. Bu zor günlerde bütün dünyanın terör tehdidi karşısında olduğu zor günlerde önemli olan devletin yanında durmaktır. Ancak ortada hain bir plan ve işbirliği var. Terör saldırılarını destekleyen bir şer ittifakı var. Ortada çok açık rol dağılımı ve işbirliği var. 

MİLLETİMİZİN BİZE VERDİĞİ EMANETİ SON NEFESİMİZE KADAR KORURUZ

Teröristlere tek bir kelime edemeyenler, Sayın Cumhurbaşkanımızı ve hükümetimiz hedef gösteriyor. Milletin bize verdiği emaneti son nefesimize kadar koruruz. 

Şer odakları ne yaparlarsa yapsınlar milletimizin emanetine sahip çıkacağız. Bütün unsurlar güç birliği yapmış aynı şeyi hedefliyorlar. Bu bir istiklal ve istikbal mücadelesidir. Bütün Ortadoğu'nun birliğini, bütünlüğünü sağlayabilecek tek ülkenin Türkiye olduğunu biliyorlar. 

Bölgemizde çok önemli gelişmeler yaşanırken kendi içimize kapanmamızı istiyorlar. Müreffeh, istikrarlı bir Türkiye istemiyorlar. Hepsi tek bir hedef doğrultusunda Türkiye, milletimiz, insanlığımız, kardeşliğimize karşı hareket ediyorlar. 

TERÖRÜ BU ÜLKEDEN TEMİZLEYECEĞİZ

Terörü bir olarak bu ülkeden temizleyeceğiz. İstedikleri sonucu asla elde edemeyecekler. Bundan önce de başaramadılar, bundan sonra da başaramayacaklar. Bu terör belası mutlaka bertaraf edilecektir. 

Terör öncelikle paniğe kapılmamızı ister. Teröre karşı en güçlü çözüm milletimizin dayanışma içinde bulunmasıdır. Bugüne kadar hain planları nasıl boşa çıkardıysak, bundan sonra da çıkaracağız. 

Birçok badireden geçtik, birçok kumpası atlattık. Bütün hainleri bir araya topladılar. Bu şebekeyi de çökerttiğimizde Türkiye'nin önü açık olacak. Terör kaybedecek, millet kazanacak. 

AK PARTİ İKTİDARINDAN SPNRA SİYASET TEKRAR SÖZ SAHİBİ OLDU

AK Parti kurulduğu günden bu yana siyaseti güçlendirecek adımlar attı. Karanlık odaklarında siyasi düzen projelerine itibar etmedik. AK Parti iktidara geldikten sonra siyaset tekrar söz sahibi oldu. 

Düşünce ve ifade özgürlüğünü artırmaya yönelik düzenlemeler bizim zamanımızda gelişti. Teröre destek vererek, şiddet çağrısı yapanların bu tavırları asla siyasi dokunulmazlık olarak değerlendirilemez. 

Dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin fezlekeleri gündeme aldık. Onlar meydan okudu, biz de hodrimeydan dedik. Hesap çok açıktı.

VAATLERİN YÜZDE 100'Ü TAMAMLANDI

Reformların yüzde 65'ini, vaatlerin de yüzde 100'ünü gerçekleştirimiş bulunuyoruz. Buna kimse inanmıyordu. Onlar teröre destek verirken, AK Parti iş yapıyordu. Söz verdiğimiz her icraatı 3 ay içinde hayata geçirmiş bulunuyoruz. Meclis tatile girmiş olmasaydı reformların da tamamını gerçekleştirmiş olacaktık. 

TAŞERON İŞÇİLERE KADRO MÜJDEDSİ

Asli işlerde çalışan işçilerimizi kamuya alıyoruz. Adalet, eşitlik gereği ayrıca yardımcı işlerde çalışan kamuya almaya kararlaştırdık. İster asıl işi olsun, ister yardımcı işçi olsun dışarıda tek bir taşeron işçisi kalmayacak.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler