YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Biz çözüm ararken onlar yığınak yaptı
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çözüm süreci bağlamında atılması gereken her türlü adımları attık. Onlarsa biz bu adımları atarken bu ülkenin dağlarına, ilçelerine yığınak yapmakla meşguldüler" dedi.
Davutoğlu: Biz çözüm ararken onlar yığınak yaptı
27 Şubat 2016 / 19:00 Güncelleme: 27 Şubat 2016 / 20:11

Başbakan Ahmet Davutoğlu STK temsilcileri ile bir araya geldiği toplantıda konuştu.

İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

BİZ ÇÖZÜM ARARKEN ONLAR YIĞINAK YAPMAKLA MEŞGULDÜLER

Terör örgütü terör doyasını neden yeniden açtı? Ne istiyorlar. Çözüm süreci bağlamında atılması gereken her türlü adımları attık. Onlarsa biz bu adımları atarken bu ülkenin dağlarına, ilçelerine yığınak yapmakla meşguldüler.

PARLAMENTODA OLAN BİRİ ARABALARININ ARKASINDA SİLAH TAŞIDI

Yol aramalarından şikayet edildi, yol aramalarını kaldırdık. Seyahat özgürlüğünü en iyi şekilde yapalım dedik. Birileri hatta şu an parlamentoda olan biri arabalarının arkasında silah taşıdı. Özgürlüğü istismar edenler ne istiyorlar biliyor musunuz? Bu ülkenin insanlarının birbirine girmesini istiyorlar.

ONLAR SADECE BİRİLERİNİN TALİMATINI ALAN PİYONLAR

2013 Martında silahlı gruplar Türkiye'yi terk edecek sözünün gereği neden yapılmadı? Daha çok silahı Türkiye'ye sokarak ne elde etmek istediler? Onlar sadece birilerinin talimatını alan piyonlar. Şimdi Cizre'de, Sur'da olanları istismar ediyorlar.

SON KALENİN DÜŞMESİNE İZİN VERMEYİZ

Türkiye bütün mazlumların umut bağladığı son kaledir. O kalenin düşmesine izin vermeyeceğiz. Halep'in halini görüyorsunuz. Bu hale getirmek istediler şehirlerimizi.

Şimdi tehdit ediyorlar. 'Batıda masum canlara kıyacağız, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da da yeni mücadeleler başlatacağız' diye. Bunların bahardan anladıkları böyle nefret dilinin yaygınlaşması. İnlerine girmiş teröristlerin inlerinden çıkması... Biz baharı barış ile bekleriz.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler