YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: "Biz başka hocalara benzemeyiz"
Başbakan Davutoğlu Ak Parti'nin Gümüşhane mitinginde konuştu. Davutoğlu'nun gündeminde Paralel Yapı'nın yargıda darbe girişimi vardı!
Davutoğlu: "Biz başka hocalara benzemeyiz"
26 Nisan 2015 / 14:17 Güncelleme: 26 Nisan 2015 / 14:41

Başbakan Davutoğlu: "Dün yargıda bir darbe yapmaya kalkıştılar. Asliye Hukuk Mahkemesi yetkili olmadığı halde yasaların tümüyle dışına çıkarak, haklarında dava yürüyen tutuklularla ilgili tahliye kararı aldı. Yetkin yok, yasal hiçbir zemini yok. Niye bunu yapıyorlar biliyor musunuz, hala şunu demeye çalışıyorlar, 'paralel olarak biz buradayız, güçlüyüz'. Ben de onlara Gümüşhane'den sesleniyorum. Devlet olarak, millet olarak biz de buradayız, bu meydandayız, meydanı size bırakmayız. Meydanı Pensilvanya'dan gelen talimatlarla hareket eden hakimlere, savcılara bırakmayız. Bu memleket sahipsiz değil."

"Biz başka hocalara benzemeyiz"

Başbakan Davutoğlu: "Biz başka hocalara benzemeyiz. Biz bu topraklarda doğduk, bu topraklarda öleceğiz. Bize yaban diyar yakışmaz. Gerçekten milletin önüne hoca unvanıyla çıkanların ilk vazifesi o milletle yaşamak, o milletle düşünmek, o milletin bağrında toprağa girmektir. Allah şahittir ki bazı hoca adı altında yurtdışından bu kumpası yapanlar, onlar işte o hocalık unvanını da hak etmezler. Milletle birlikte bu topraklarda yaşamayı da hak etmezler."

Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları,

- Bu topraklarda bir daha darbecilere, paralelcilere meydanı bırakmayacağız' diye söz verdik.

-Milletle bir araya gelmeyen çatı adayı bulsa ne olur, 'çatı maskotu' bulsa ne olur? Çatı adayı oldu 'çatı maskot

-Meydanı Pensilvanya'dan gelen talimatla hareket eden hakimlere savcılara bırakmayız, bu memleket sahipsiz değil.

-  Niye bunu yapıyorlar? Paralel olarak biz buradayız, diyorlar Devlet olarak millet olarak biz de buradayız,bu meydandayız

-Biz yargıya hiç müdahil olmadık ama birileri bunu yapmaya kalkarsa, buna izin vermeyeceğiz.

-  Bir hafta önce Pensilvanya'dan bir talimat aldılar, kayıtları var bizde. 'Hapishaneden çıkarılsınlar' gibi bir talimat.

- Biz yargıya hiç müdahil olmadık ama birileri bunu yapmaya kalkarsa, buna izin vermeyeceğiz.

- Bakın ne yaptılar. KPSS sorularını çaldılar. Birileri kendi yetiştirdiklerine sınav sorularını verdi, onlar kazandı. Sizin çocuklarınız kaybetti. Bir öğretim üyesi olarak buna her zaman isyan ettim. İşte şimdi adaleti tam tesis etmek için bütün bu paralel çeteye karşı ve onun desteklediği işbirlikçiliğe karşı milli irade seferberliği ilan ediyoruz.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler