YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu, Ban Ki-moon ile görüştü
Davutoğlu, Ban Ki-moon ile görüştü
27 Mart 2016 23:00
Başbakan Ahmet Davutoğlu, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun ile Ürdün'de bir araya geldi. Görüşme basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun görüşmesinde, Türkiye'de yapılacak Dünya İnsani Zirvesi hazırlık çalışmalarının ele alındığı bildirildi. 

Başbakanlık kaynaklarından yapılan açıklamada, Davutoğlu ile Ban Ki-mun, Ürdün'ün başkenti Amman'da Intercontinental Hotel'de bir araya geldi. Basına kapalı gerçekleşen görüşmede, Türkiye'de düzenlenecek Dünya İnsani Zirvesi hazırlıklarının ele alındığı belirtildi. 

İkili görüşmede, Suriye'nin geleceğine ilişkin Cenevre görüşmelerindeki durum, Türkiye ile Avrupa Birliği arasında düzensiz göçle ilgili alınacak önlemler ve mültecilerin refahının sağlanmasına ilişkin Türkiye tarafından atılan adımların da değerlendirildiği kaydedildi. 

Ayrıca BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un, Başbakan Davutoğlu'na Türkiye'de meydana gelen terör saldırılarında hayatını kaybedenler için taziyelerini ilettiği ifade edildi. 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler