YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu artık buradan da çalışacak!
Davutoğlu artık buradan da çalışacak!
03 Nisan 2015 10:57
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun İzmir'deki yeni çalışma ofisinin yeri belli oldu.

İstanbul'da yer alan Başbakanlık Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nden sonra İzmir'de de Başbakanlık Çalışma Ofisi'nin Mithatpaşa'da olacağı belirtildi. Mustafa Kemal Sahil Bulvarı üzerindeki eski Paşa Konağı binası olan ve en son Katip Çelebi Üniversitesi Rektörlüğü olarak kullanılan bina, Başbakanlık'a devredildi.

Başbakan Davutoğlu söz vermişti

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 31 Ocak'ta gerçekleştirilen AK Parti İzmir İl Kongresi'nde 'Başbakanlığın Ankara dışında tek ofisi İstanbul'da var. Seçimden sonra bir ofis de İzmir'e açacağız. Bunu yapış sebebimiz şu: Güzel İzmir'imiz bu yerel yönetimlerden dolayı çok çekti. Ben ayda birkaç günümü İzmir'de geçireceğim.' açıklamasında bulunmuştu.

Seçimlerden önce yetiştirilecek

Başbakan Davutoğlu'nun açıklamasına göre seçimlerden sonra açılması planlanan ofis, parti kurmayları ve İzmir milletvekillerinin 'seçimlerden önce açabilirsek partiye daha çok faydası olur' görüşünden sonra çalışmalar hızlandırıldı. Bunun üzerine Katip Çelebi Üniversitesi Rektörlüğü binayı boşaltarak Çiğli'de bulunan ana kampüse taşındı.

Haber7'nin edindiği bilgilere göre, Mithatpaşa'daki tarihi binayla ilgili hummalı çalışmanın önümüzdeki günlerde başlanacağı belirtildi.

Daha önce Ege Ordusu ve İzmir'deki NATO birlikleri komutanlarının lojman olarak da kullanılan bina, denize sıfır konumumda bulunuyor.

 

HABER7

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler