YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu, Arınç - Gökçek gerginliğine son noktayı koydu
Davutoğlu, Arınç - Gökçek gerginliğine son noktayı koydu
28 Mart 2015 06:47
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Arınç - Gökçek gerginliğiyle ilgili olarak, "Sayın Başbakan haklıydı, biz hata ettik dediler ve o mesele kapandı" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu Çankaya Köşkü'nde, Habertürk televizyonunun Gündem Siyaset programında soruları yanıtladı.

Davutoğlu Arınç - Gökçek gerginliğiyle ilgili şunları söyledi:

Disiplinsizlik olarak telakki ederim 

"Bizim demokratik kurullarımız, kurallarımız var. Yerleşik düzenimiz var. Aslında Sayın Cumhurbaşkanımıza söylediğim husus burada da geçerli. Herkes bu kurumlarda, bu komisyonlarda gelip bana şahsen görüş beyan edebilir. Ve hep ifade ediyorum, dikkat ederseniz bazı toplantıların çok uzun sürdüğü oluyor. Ben daha söz almış biri sözünü bitirmeden kestiğimi bilmem. Herkesi dinlerim, herkese bu anlamda kapımız da açık çünkü dava arkadaşıyız. Bana aktarılmamış bir konu. Kurullarda konuşulmamış bir mesele.

Twitter üzerinden aktarılmışsa kim yaparsa yapsın bunu disiplinsizlik olarak telakki ederim ve bunu kesinlikle hani göz ardı edelim, zamana bırakalım diye düşünmem. Onun için Sayın Gökçek'le konuştum.

Yine kim olursa olsun kendisine şöyle davranırsa daha iyi olur dediğim halde başka türlü davranmışsa, üslup bakımından söylüyorum, ona da gereğini söylerim. Sayın Arınç'a dediğim gibi. Başbaşa da görüştük, gerekirse yine çok açık da söyledim. Kurullarımızda bunu dile getirdim ve bir daha böyle bir tavır görmek istemiyorum dedim. Onlar da yine geleneğimizin, yani siyasi geleneğin içindeki güzel bir tavırla bunu kamuoyuna açıkladılar ve Sayın Başbakan haklıydı, biz hata ettik dediler ve o mesele kapandı."

İşte Davutoğlu'nun o açıklamaları:

16:49
 // Rasim DUMAN
Nedamet ve pismanlik izhar etmisler. Hic yoktan iyidir ; amma ve lakin, "ba'de harab-ul Basra"... İkisi de hem kendilerine yazik ettiler, hem de davaya zarar verdiler....
28 Mart 2015 16:49
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler