YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Angajman kuralları uygulandı
Başbakan Ahmet Davutoğlu: Bugün angajman kuralları çerçevesinde Azaz ve civarındaki tehdit oluşturan güçlere karşı mukabelede bulunulmuştur" dedi.
Davutoğlu: Angajman kuralları uygulandı
13 Şubat 2016 / 21:50 Güncelleme: 13 Şubat 2016 / 22:21

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Erzincan Havalimanı'nda açıklalarda bulundu. Davutoğlu, PYD tarafından Türkiye sınırlarına tacizde bulululduğunu belirterek, angajman kuralları gereği mukabele edildiğini ifade etti.

İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

ANGAJMAN KURALLARI UYGULANDI

Dün ve bugün aynı iş birlikçi güçler, Suriye rejiminin uzantısı olan bu terör örgütü, Rusya'nın sivil halkı bombalamasıyla iş birliği yapan bu terör örgütü, Azaz’a dönükbir saldırıda bulundu. Bizim bu konulardaki tutumumuz açıktır. Bu saldırılar esnasında sınırlarımıza da yönelik tacizler oldu. Angajman kurallarını işletmemiz gereken bir durum ortaya çıktı... Bugün angajman kuralları çerçevesinde Azaz ve civarındaki tehdit oluşturan güçlere karşı mukabeledebulunulmuştur.

JOE BİDEN'IN GÖRÜŞME TALEBİ OLDU

ABD Başkan Yardımcısı Sayın Joe Biden, bir görüşme talebinde bulundu. Kendisiyle de bir görüşme yaptık ve kendisine de bu hususları da açıkça ifade ettim. Kendisine, İstanbul ziyareti esnasında mutabık kaldığımız hususları da hatırlatarak, Türkiye için YPG ve PYD, PKK'nın uzantısı olmak itibarıyle bize dönük açık ve net bir tehdittir. Buna karşı her türlü tedbiri alırız.

YPG AZAZ YAKININA DAHİ YAKLAŞMAYACAK!

YPG derhal Azaz ve çevresinden uzaklaşacak. Azaz'ın yakınına dahi yaklaşmayacak. Koridorunu tekrar kırma çalışmalarında bulunmayacak. Minnak Havaalanı'nı Türkiye'ye karşı veya muhalefete karşı kullanma hevesine kapılmayacak. Bu havaalanını da boşaltacak. Bunları Sayın Biden'e de ifade ettim.

dualarımız seninle
 // avşarelleri sarız
rabbim ayaklarınızı sıratımustakiminde sağlam tutsun, bereketli bir ömür güçlü bir iktidar nasibetsin amin ...ya rabbi ehli küfre karşı bizi intikamına memur kıl amin.......
13 Şubat 2016 Cumartesi 23:07
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler