YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu ’Allah bir daha bu ülkenin başına...’
Davutoğlu ’Allah bir daha bu ülkenin başına...’
08 Şubat 2014 20:25
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, millet iradesinin ilk defa 12 yıl kesintisiz şekilde gerçekleştiğini belirtti.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, millet iradesinin ilk defa 12 yıl kesintisiz şekilde gerçekleştiğini belirterek, “Allah bir daha bu ülkenin başına, 70 sente muhtacız diyen başbakanları bu milletin başına getirmesin. Bu milletin başına onurla mazlumların, fakirlerin, gurabanın yanında olan insanları getirsin” dedi.

’’İşte fark bu’’

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Niğde İl Başkanlığı tarafından İnönü Mahallesi Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen belediye başkanları aday tanıtım toplantısına katıldı. AK Parti Niğde Belediye Başkan Adayı Faruk Akdoğan ve belde belediye başkan adaylarının tanıtıldığı program yoğun ilgi gördü. Programda konuşan Bakan Davutoğlu, “Millet iradesi ilk defa 12 yıl kesintisiz şekilde, 3 genel seçimden, 2 mahalli seçimden, 2 referandumdan geçti.

1950 yılında o büyük şehit rahmetli Adnan Menderes ‘Yeter söz milletindir’ dediğinde o sözü durdurmak için 10 yıl uğraştılar ve sonunda onu ve arkadaşlarını şehit ettiler, demokrasi kesintiye uğradı. Ondan sonra defaatlerce müdahaleler oldu 63’de, 64’de, 71’de hem müdahale oldu. 12 Eylül, 28 Şubat müdahaleleri oldu, yine kesintiye uğradı millet iradesi. İlk defa 12 yıl boyunca bu memlekette milletin seçtikleri iktidar oldu, işte fark bu” dedi.

’’6’sını da istiyoruz’’

Bu seçimin farklı olduğunu söyleyen Bakan Davutoğlu, “Her seçim farklıdır ama bu sefer başkanlarımızın arkasında güçlü bir şekilde duracağız. Niğde’nin 6 ilçesinin 6’sını da istiyoruz. Bu seçim sadece mahalli seçim değil, bu seçim milletin kaderiyle oynanan bir seçimdir. Onun için zinhar kimse bu seçimi sadece mahalli seçim olarak düşünmesin. 12 yıl içerisinde kaç kez durdurmaya çalıştılar. 2002’de seçimlere giderken AK Parti’nin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı seçime sokmamak için yasakladılar. Ve 2002 3 Kasım’da milletin kaderini değiştirecek bir oylama yapıldı. Sonrasında 2004 mahalli seçimler esnasında Kıbrıs müzakerelerini yürütürken Başbakanımızla burada ne propagandalar yaptılar.

Kıbrıs satılıyor genç subaylar rahatsız diye ama engelleyemediler, 2004 seçimlerini de kazandık. 2007 yılında yine seçime giderken yine büyük engeller çıkardılar. Cumhurbaşkanlığı seçiminde müdahale etmek istediler ama çok daha büyük bir oyla bu millet, bu milletin temsilcilerini iktidara getirdiler. 2009 mahalli seçimlerine giderken parti kapatma davası açtılar. Beklediler ki hızımız kesilsin, nefesimiz daralsın. Ama başaramadılar 2009 seçimini de kazandık. 2010 referandumunu da kazandık. 2011 seçimlerinde de kasetler çıkarıldı ama yine kazandık.

Emin olunuz ki 30 Mart seçimlerinde çıkacak gür bir sesle bu millet ve sizler tekrar bu milli iradeye sekte vurmak isteyenlere ‘Yeter artık söz de, irade de sadece ve sadece milletindir’. Çünkü bizim için iki şey esastır. Hakk’ın rızası ve halkın rızası varsa işte ondan sonrası tarihi adını koyacak milletin yürüyüşündeki engellerin kalkmasıdır” diye konuştu.

’’Kapılarda bekleyen bir Türkiye vardı’’

“12 sene önce 1 milyon dolar için IMF kapılarında bekleyen bir Türkiye vardı” diyen Bakan Davutoğlu, “Kendi uçağının modernizasyonu için, kendi tankı için başka ülkelerden yardım isteyen bir Türkiye vardı. Ama şimdi sadece IMF’ye olan borcunu kapatmış bir ülkenin vatandaşı değilsiniz, başka ülkelere borç verilsin diye 5 milyar dolar kredi açabilen ülkenin vatandaşlarısınız. Allah bir daha bu ülkenin başına 70 sente muhtacız diyen başbakanları bu milletin başına getirmesin. Bu milletin başına onurla mazlumların, fakirlerin, gurabanın yanında olan insanları getirsin. Artık yardım isteyen değil yardım istenilen bir ülke” şeklinde konuştu.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler