YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Adını Hz. Muhammed'den alan bir ordu cami bombalar mı?
Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Başbakan Davutoğlu, HDP'lilerin iddialarına ilişkin "Adını Hz. Peygamberden alan bir ordunun neferleri cami bombalayabilir mi" dedi.
Davutoğlu: Adını Hz. Muhammed'den alan bir ordu cami bombalar mı?
22 Aralık 2015 / 11:55 Güncelleme: 22 Aralık 2015 / 13:09

AK PARTİ Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Davutoğlu, HDP'nin 'Camileri polisler yukarıdan bombalıyor" iddilarına şu sözlerle yanıt verdi: " Mehmetçik, adını Peygamber'den alan bir asker camiye zarar verir mi? 

Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

Sergiledikleri tavır ibretlik

Önemli bir görüşmemiz de Halid Meşal ile oldu. Prof. Aziz Sancar hocamızla sohbet etme imkanımız oldu. Sosyal medya ve bazı ortamlarda bazı kimseler hem bizi hem de Aziz hocamızı üzdü. Aziz hocamızın vakur duruşu ile gurur duyduk ve hep gurur duymaya devam edeceğiz. Aziz hocamızı o dar dünya görüşlerine sığdıramayanların sergiledikleri tavır ibretliktir. Aynı çevreler benzer tutumu Ara Güler dostumuza karşı da sergiledi. Adeta linç edilmeye çalışıldı. Sadece bu ülkenin değerlerine sahip çıktıkları için bu nasıl tahammülsüzlüktür.

Medeni ve olgun bir siyaseti muhalefetten göremiyoruz. Melis'ten güven oyu aldığımız gün bir çağrıda bulunduk eleştirileri dikkate alacağımız ve iletişim kanallarını açık tutacağımız söyledik. Siyasi görüşü ne olursa olsun kapımız açıktır. Kimseyi yok saymayız. Coğrafyamızın sıkıntılar yaşadığı şu dönemde birlik sergilemek dönemindeyiz. Bizi şikâyet edecekleri tek yer millettir. Muhalefet saflarında ülke ülke gezip şikayet edip işbirliği yapmaktan çekinmeyenler var. Halkın zihnini bulandırmaya çalışanlar var. Oy almış yemin etmiş siyasetçilere bu tavır yakışmıyor.

Mehmetçik adını Peygamber'den alan bir asker camiye zarar verir mi?

Modern bir çağdayız bir cami havadan bombalanmış olsa Allah korusun TSK bu ülkede camileri korunacak mekan olarak görür. Sırp çetelerine karşı Kosova'da TSK müdahale yaparken bu Sırp çeteler korunmak için sığınaklarını cami kenarlarına yaparmış. TSK gelip camiye zarar vermeden bunu yapardı. Mehmetçik adını Peygamber'den alan bir asker camiye zarar verir mi?

Halkımız teröre boyun eğmiyor

Biz işimize gücüme bakacağız enerjimizi bunlara harcamayacağız. Ana muhalefet partisi ve terörle işbirliği yapanların zihniyeti kimin Türkiye ile problemi varsa onunla dost olmak. Biz milletle yola çıktık milletle yürüyeceğiz. Ülkemizin zenginliği 78 milyon vatandaşın birlik beraberlik ruhudur. Terörle mücadelede bütün vatandaşlarımız yanımızda biz de onların yanındayız. Halkımız terörün baskısına boyun eğmiyor.

Vatandaşlarımızı kimseye muhtaç etmeyeceğiz

Evlerini terk eden vatandaşlarımız, dükkanlarını açamayan vatandaşlarımız müsterih olsunlar Türkiye Cumhuriyeti daima yanlarında olacak. Terörden görülen zararları karşılayacak güçteyiz. Her türlü ihtiyaçları karşılanacak. Tek tek il ve ilçeler ele alındı önemli talimatları arkadaşlarımıza ilettik. Bu ülkede kimse sahipsiz değildir. Göç eden bütün kardeşlerimizin yanındayız. Valiliklerimiz bu yönde vatandaşlarımızla temasa geçip ihtiyaçları karşılanacak. Terör dolayısı ile kaymakamlıklara müracaat eden her vatandaşa gereken destek verilecek.

Rusya inatla sivilleri vuruyor

Rusya'nın son zamanlarda yaptığı 4198 sortiden birçoğu ılımlı muhalefete ve hatta sivillere yönelik olmuştur. İsterse Rusya olsun, kim Suriye'yi bombalarsa biz onun karşısında olacağız. Rusya'ya sesleniyorum. Neden 'DAEŞ'le mücadele ediyoruz' diyerek masum sivilleri bombalıyorsunuz?  Kırım'da yapılanları unutmadık. Suriye'nin toprakları Rusya'nın emperyal hedeflerinin bir parçası olmayacaktır! Müslüman kitlelere yapılan saldırıları kim yaparsa yapsın karşısında olacağız. Rusya inatla sivilleri hedef alıyor. Suriye'nin alana girmesiyle sivil ölü sayısı ve gözler arttı.Öelenlerin yüzde 50'sinden fazlası çocuk.

(Demirtaş'ın Rusya programı) Bunlar, milletle beraber hareket etmektense, Türkiye ile kimin derdi varsa onlarla birlikte işbirliği yapmayı kendilerine ahlak edinmişler.

İsrail açıklaması

İsrail vatandaşlarımızın içinde olduğu gemiyi uluslararası sularda katletmiştir.  Türkiye'nin müzakereler için 3 şartı olmuştur. İlki özürdür. Türkiye, İsrail'e özür dileten ilk devlet olma onurunu yaşadı. Türkiye Gazze'ye uygulanan ablukanın kaldırılması konusundaki talebinde ısrarcıdır. Bizim pozisyonumuz başta ne ise bugün de odur. Yarın da o olacaktır.  Türkiye ile İsrail arasındaki görüşmeler sürüyor. Henüz nihai bir sonuç ortaya çıkmış değildir.  Kudüs'ün başkenti olduğu özgür Filistin devleti kuruluncaya kadar desteğimiz sürecektir. Biz bırakın müzakerelerde, gece rüyalarımızda bile Gazze'yi, Kudüs'ü unutmayız.

Sözümüz senettir

AK PARTİ söz verdi mi sözünü tutar.Sözümüz senettir diyerek işbaşı yaptık. Lisans öğrencilerinin 330 lira olan burslarını yılbaşında 400 lira yapma kararı aldık öğrencilerimize hayırlı olsun.Gençlerde evliliğin teşvik edilmesi için çeyiz hesabını açtık.Gençlere yönelik vaatlerimiz yerine geliyor.Ak Parti'nin vaadi mutlaka gerçekleştirilecek bir vaattir.

 

 

Bombalar
 // mustafa
Terörler eğer camiyi kendisine siper edinirse ve emniyetsizlik yaratırsa bombalanır tabi... Aynı Hz Ali kerremallah veche'nin sıffında mızraklara asılan Kur'an sayfalarıyla savaşın demesi gibi... Terör camiyi lekelerse başına yıkın yeniden caminin duvarlarını öpelim ve inşa edelim aslanlar... ...
22 Aralık 2015 Salı 18:27
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler