YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu Adana'dan seslendi
Davutoğlu Adana'dan seslendi
13 Aralık 2014 16:26
Başbakan Ahmet Davutoğlu partisinin Adana İl Kongresi'nde konuştu. Adana'nın plakası, tarihi ve siyasetiyle öncü şehir olduğunu belirten Davutoğlu, ittifak çabalarına karşı 'Milli İrade' vurgusu yaptı.

"Kılıçdaroğlu, MİT'in CHP'nin iç işlerine karıştığını söylüyor. Adana'da tam bir yıl önce, biz Adana'dayken paralelci yapı MİT'e operasyon yaptı" diye konuşan Davutoğlu sözlerine şöyle devam etti:

Az önce Mustafa Elitaş'ın muhterem ağabeyi Ahmet Elitaş vefat etti. Ama o bulunduğu Divan Başkanlığı koltuğunu terk etmedi. İşte Ak Parti çalışma ruhu böyledir. Kendisine rahmet diliyorum. Mustafa Elitaş'a da başsağlığı diliyorum.

Herkesi, Kılıçdaroğlu'nu, Bahçeli'yi, Demirtaş'ı, diğer bütün liderleri eğer yürekleri ve siyaset anlayışları el veriyorsa her türlü vesayete karşı birlikte hareket etmeye çağırıyorum. Ama kısa menfaatlerle, geçici koalisyonlar kurar, arkadaki parelelcilerin tavsiyeleriyle yeni koalisyonlarla 2015 seçimlerinde karşımıza çıkarlarsa işte buradan bir kez daha sesleniyorum: Hepiniz birlikte gelseniz de milli irade yine AK Parti diyecek ve AK Parti yine milli irade diyecek. Bizim davamız her mazluma kucak açmaktır.

Adana, plakası ile, tarihi ile siyaseti ile öncü şehirdir. Adana 2023'e giderken enerjinin, ulaşımın, sağlık ve tarımın merkezi olacak. Biz 140 büyükelçiyle Adana'dayken, paralelci çete MİT'e burada operasyon yapmaya kalktı, kumpasa kalktı. O onurlu teşkilat Musul'da alıkonulan diplomatlarımızı bir tek damla kan dökmeden vatanına kavuşturmuştur. Türkiye'nin doğusu ile batısı birbirini tamamlayacak. Türkiye ayrılmaz bir bütündür.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler