18 Haziran 2018 Pazartesi
 • Altın193,588
 • BIST93.043
 • Dolar4,7189
 • Euro5,4759
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2361
 • İstanbul24 °C
 • Ankara22 °C
 • İzmir26 °C
 • Konya20 °C
 • Adana21 °C
 • Antalya24 °C
 • Diyarbakır26 °C
 • Bursa23 °C
 • Kayseri16 °C
 • Kocaeli21 °C
 • Şanlıurfa26 °C
 • Gaziantep20 °C
 • İçel24 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: "Adaletin, özgürlüğün, barışın sancağını dikeceksiniz"
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ak Parti Gençlik Kolları Kongresi'nde konuştu.
Davutoğlu: "Adaletin, özgürlüğün, barışın sancağını dikeceksiniz"
20 Aralık 2015 / 12:51 Güncelleme: 20 Aralık 2015 / 14:13

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu, Ankara Arena Spor Salonu'nda AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin, 13 yılda atılımlarla büyüyen ve özgürleşen bir ülke haline geldiğini söyledi.

BİZ BU MİLLETE SEVDALIYIZ

Her insanımızın güçlü aidiyet bağlarıyla bağlandığı, herkes için hayal kurduğu bir Türkiye kurmaya devam ediyoruz. Ulu bir ülkeye yeni bir Türkiye'ye gidiyoruz. Gençlerimiz ile birlikte 2023 hayallerimizi gerçekleştireceğiz. Biz bu millete sevdalıyız.

2002'deki başlattığımız medeniyet yürüyüşünde şimdi çok daha emin adımlarla yeni bir altın sayfa açıyoruz. 

13 YILDA MİLLETİMİZLE BİRLİKTE KARANLIK BİR DEVRİ KAPATTIK

Geçtiğimiz 13 yılda milletimizle birlikte karanlık bir devri kapattık, aydınlık bir devri başlattık. Krizlerle çalkantılarla kargaşayla malul olan Türkiye gitti, atılımlarla büyüyen, özgürleşen, gelişen yeni bir Türkiye doğuyor. Ülkenin dertlerine çözüm üretmek bir tarafa, bu ülke için kendisi bir dert haline gelmiş olan siyasi anlayışlar tedavülden kalktı. Adeta dibe vurmuş bir ekonomi ayağa kalktı ve rekor üstüne rekor kırıyor. Demokrasimiz güçlendi. Milletin oyuna saygısı olmayanların, her türlü darbeci, vesayetçi, tek tipçi girişimleri devre dışı bırakıldı. Kendi içine kapalı bir ülkeden, dünyanın her köşesinde olan, söz söyleyen, sözünü dinleten bir Türkiye'ye geldik. Bütün bunları milletimizin desteğiyle başardık. Bu 13 yıl milletimizin başarısıdır. 

BU MİLLETİN UMUDU SİZLERSİNİZ

Bu davanın bayraktarı sizlersiniz. Bu milletin umudu sizlersiniz. Bu salondaki aldığı mirasın, yüklendiği misyonun farkında olan gençliktir. Bu gençlik, Ortadoğu'nun Afrika'nın, Asya'nın umudu olduğunu bilen gençliktir. 

Yeni Türkiye sadece bu toprakların değil bütün coğrafyanın ümididir.

DÜNYA 5'TEN BÜYÜK, DİYARBAKIR İSE HENDEKLERDEN BÜYÜK

Bak ne güzel söylüyor Diyarbakırlı kardeşlerimiz, ne güzel afişle gelmişler. 'Dünya 5'ten büyük, Diyarbakır ise hendeklerden büyük'. İşte hep birlikte yeni Türkiye'yi inşa edeceğiz. Bizler, adalete, özgürlüğe hasretle büyüdür. Yarınki Türkiye özlemi gerçek oldu. Sizler yorulmayacaksınız, yılmayacaksınız hep yürüyeceksiniz. Sizler hukuk düzeninin mümkün olduğunu gördünüz. Sizler darbeler döneminin yok olduğunu gördünüz.

SİZLER DARBELER DÖNEMİNİN GERİ GELMEMEK ÜZERE KAPANDIĞINI GÖRDÜNÜZ

Sizin için haksızlık karşısında dimdik durduk. Paralel yapılara sizin için boyun eğmedik. Yorulmayacaksınız, yılmayacaksınız. Sizden önceki nesiller gün yüzü görmedi. Sizler darbeler döneminin geri gelmemek üzere kapandığını gördünüz.

BÜTÜN MAZLUMLARIN UMUDU SİZLERSİNİZ

Yeni Türkiye'yi siz inşa edeceksiniz. Kardeşliği siz tahkim edeceksiniz. Ben size inanıyorum, bu halk size inanıyor.  Unutmayın sadece Türkye'nin değil bütün mazlumların umudu sizlersiniz.

HER ZAMAN MERHAMET SAHİBİ OLUN

Merhametsizliğin karşısında olun. Peygamber efendimizi örnek alın. Elinizle, dilinizle, kalbinizle her kötülüğün karşısında olun. Her zaman örnek olun. Hem yaşıtlarınıza, hem sizden sonra geleceklere örnek olmalısınız. Bütün insanlık klasiklerini okuyun.
Önünüzde fetihler çağı bulunuyor. Adaletin, özgürlüğün, barışın sancağını dikeceksiniz. İsimlerinizi tarihe altın harflerle yazdıracaksınız. Bu toprakların mayasını, kültürünü iyi tanımanızı bekliyoruz. Bizler gönüller yıkmaya değil, gönüller yapmaya gelenleriz. Herkes bizimdir, herkes bizdendir. Bütün genç kardeşlerinize kucağınızı açacaksınız.

DİYARBAKIR'IN RUHUNA SALDIRIYORLAR

Bu hendekleri kazanların hendeklerini, kendi tuzaklarını başlarında parçalamaya kararlıyız. Bunlar bu hendekleri kazarak İslam'ın değerlerine saldırıyorlar, Diyarbakır'ın ruhuna saldırıyorlar. Minarelerdeki ezan seslerini susturuyor, yerine kendi süfli marşlarını çalıyorlar. Diyarbakır'da Kurşunlu Camisi'ni yaktılar, sonra hiç utanmadan bize iftira etmeye kalktılar. Zaten terörle yol almaya çalışandan mertlik beklenmez, doğruluk beklenmez, insaf beklenmez.

DAĞA KAÇIRDIKLARI GENÇLERİ ÖLÜME GÖNDERİYORLAR

Bugün Güneydoğu'da ortaya konulmak istenen planın odağında gençler var. Terör örgütü ve onun güdümündeki bazı siyasi çevreler, gençleri kuşatmak isteyen bir nefret dili örüyor. Okula gitmesi gereken, yaşları 8 ila 17 arasındaki çocukların, gençlerin ellerine molotofkokteyli tutuşturuyor, kendi okullarını yaktırıyorlar, güvenlik güçlerine saldırtıyorlar. Dağa kaldırdıkları gençleri ölüme gönderiyorlar. 12-13 yaşındaki çocukların eline silah veriyorlar. Kanına giremedikleri gençleri infaz ediyorlar, katlediyorlar. Bu Yasin Börü'yü katlederken de böyleydi, bir çorbacıda çalışan Şeyhmus Sanır'ı katlederken de böyle oldu. Gençleri, okula, camiye, kitaba, kaleme düşman hale getirmek istiyorlar."

HDP YÖNETİCİLERİ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN AÇTIĞI HENDEKLERİ SAVUNUYOR

Cizre'de Silopi'de yaşananları görüyorsunuz ne yapmaya çalıştıkları ortada. Terör örgütü aylardır orada millete zulüm ediyor. Bölge halkı terör örgütün zulmünden kaçarken bile zulme uğruyor. Şırnak kadın kolları başkanımızın aracına ateş açtılar. Yılmayacağız. Bu ülkeyi terör odaklarından temizleyene kadar gece gündüz mücadele edeceğiz. HDP yöneticileri terör örgütün açtığı bu hendekleri savuruyor.

SİZİN SİYASET YAPMANIZA ENGEL OLAN VAR MI

Terör örgütü orayı halka zindan edecek bu HDP vekili onlara selam duracak. Terör örgütün verdiği zararları telafi edeceğiz. Şimdi yeni bir polemik başlattılar hendekler sebep değil sonuçtur. Neyin sonucu Allah aşkına. Yasakları ve inkârları kaldırmamamızın sonucu mu? Sizin siyaset yapmanıza engel olan var mı? Bu ülkede kimse sahipsiz değildir. Gençlerimizi hiçbir istismar odağının eline teslim etmedik etmeyeceğiz.

BU CÜRETKAR KÜSTAHLIĞA GEÇİT VERMEYECEĞİZ

Gelecek hayali ölmek ve öldürmek olan bir gençlik oluşturmaya ve bunun için çalışan barbar bir örgütle karşı karşıyayız. Kazdıkları hendeklerle kurdukları barikatlarla hukuka, barışa, adalete geçit vermeyeceklerini söylüyorlar. Hendekler kazarak, barikatlar kurarak oradaki hayatı karartmaya çalışıyorlar. Tam bir şımarıklık içindeler. Biz bu tuzaklara karşı her zaman olduğu gibi doğulu, kuzeyli, güneyli, batılı bütün gençliğimizle dimdik ayakta duracağız. Herkes emin olsun bu devran böyle devam etmeyecek. Bu cüretkar küstahlığa asla geçit vermeyeceğiz

 

helal
 // Ali
Helal başkanım türkiyenın gururu AKP teskilatı...
20 Aralık 2015 17:20
 // Sıddıka
Hizmet için kendisini feda edenlere dua kalkanlarmızı gönderiyoruz Allah yar ve yardımcınız olsun ....
20 Aralık 2015 14:32
helal olsun
 // avşarelleri sarız
Rabbim sizin ve dava arkadaşlarının ayaklarını sıratımustakimında saglam tutsun bizleride sizlerden ayırmasın amin...
20 Aralık 2015 Pazar 13:10
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler