YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: ABD ve Rusya görüştükçe...
Başbakan Ahmet Davutoğlu, ABD ile Rusya arasında gerçekleşen görüşmelerden daha çok kaygı duyduklarını belirterek, her görüşme sonrasında Rusya'nın daha çok saldırdığını ifade etti.
Davutoğlu: ABD ve Rusya görüştükçe...
04 Şubat 2016 / 16:19 Güncelleme: 04 Şubat 2016 / 16:38

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Londra'da Suriye destek konferansonda konuştu. Davutoğlu, ABD ve Rusya'nın yaptığı görüşmelerden sonra Rusya'nın daha fazla saldırdığını belirtti.

ABD VE RUSYA GÖRÜŞTÜKÇE...

ABD ile Rusya arasındaki görüşmelerden bir  şey beklememe yanında şunu da ifade edeyim, daha çok kaygılanıyoruz. Çünkü her  görüşme sonrasında Ruslar daha fazla saldırıyor. Bunun açıklamasını beklemek  hakkımız.

DAEŞ İLE ESED REJİMİ ARASINDA FARK YOK

Dün hastanede yüzü yanan Suriyeli çocukları ziyaret ettim. Bizim için DAİŞ ve Esed rejimi arasında bir fark yoktur. 

Halep Rus hava kuvvetleri tarafından bombalanıyor. Şu an 10 binden fazla Suriyeli vatandaş Türkiye sınırında. Rusya bombalamaya devam ediyor. 

SURİYE'DEKİ AÇLIĞIN MÜSEBBİBİ RUSYA'DIR

Rusya sürekli sivilleri vuruyor. Böyle devam ettiği sürece bu konuşmaları yapmaya ne gerek var? 
Biz böyle lüks ortamlarda toplantılar gerçekleştirirken Suriyeli kardeşlerimiz açlıkla baş başa bırakılıyor. Bunun da müsebbibi Rusya ve Esed rejimidir. 

BM özel temsilcisiyle görüştüğüm zaman bunları söyledim. Madaya'da işgal ortadan kalkmadı. Madaya'da halkı açlıkla baş başa bıraktılar. 

Ne olursa olsun Türkiye Suriye'ye yardım edecektir. Önümüzdeki günlerde dünyanın da insanlığa karşı işlenen suçların karşısında olması gerekir. 

 // Rasim DUMAN
ABD, SURİYE'nin kuzeyinde, Ajdeniz'e sahildar "sekuler-laik" bir Kurt Devleti'nin kurulmasina yardimci olmasi karsiliginda, Suriye'de bir deniz ve hava ussu bulundurmasina karsi cikmayacagini RUSYA'ya taahhut etmis olabilir. Ayrica, TURKİYE ile muhtemel bir kapismaya Ruslar'i cesaretlendirmek icin, gecen sene Patriot'lari geri cektiler....
04 Şubat 2016 19:03
 // Rasim DUMAN
ABD guya "muttefikimiz" ya, ( !!! ) kendisinin yapmak isteyip te, - Turkiye'yi karsisina almamak icin - yapmadigi hareket ve harekati, Rusya'ya havale ediyor. Turkiye'nin de bu oyunu "yutmasini" bekliyor ! Basimizdaki idareci "kaset ustunde oturan" Avarel olsaydi, ABD muhtemelen boyle dolambacli yollara sapmaya bile ihtiyac duymazdi. Nadanlar bilmezler ki, her hilenin ustunde bir hile vardir. Yakinda aci bir sekilde anlayacaklar....
04 Şubat 2016 17:47
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler