YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Darbeymiş, ne darbesi ya"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 17 Aralık operasyonunun bir darbe girişimi olduğu söylemlerini, “Darbeymiş, ne darbesi ya” diye eleştirdi.
"Darbeymiş, ne darbesi ya"
14 Ocak 2014 / 16:09 Güncelleme: 14 Ocak 2014 / 16:14

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 17 Aralık operasyonunun bir darbe girişimi olduğu söylemlerini, “Darbeymiş, ne darbesi ya” sözleriyle eleştirdi. Kılıçdaroğlu yapılması gerekenleri ise söyle anlattı:

"Sandığa giderken elimizi vicdanımızın üstüne koyacağız. Yolsuzluklardan şikayet mi ediyorsunuz; oyunuzun adresi belli: Cumhuriyet Halk Partisi. CHP iktidarında 5 kuruş rüşvet alan, rüşvet yiyen, yolsuzluk yapana asla ve asla göz açtırmayacağım ve hesabını soracağım."

HSYK düzenlemesine eleştiri

Kemal Kılıçdaroğlu, HSYK düzenlemesini de eleştirdi. Kılıçdaroğlu, "Adalet bakanına adli genelge yetkisi veriyorlar. Yani hakimler bundan sonra yasalara değil, yönetmeliklere değil, bakanın çıkardığı genelgeye göre işlem yapacak. Biz doğru değildir diye itiraz ediyoruz. Ve önemli bir şey, bu teklif Bakanlar Kurulunda görüşülen bir teklif değil. Öyle olsaydı yasa tasarısı olurdu. AKP milletvekillerine vermişler, imzalatmışlar, cumartesi-pazar çalışıyorlar. Tek direnen parti var. O parti de bütün yurttaşlarım duysunlar Cumhuriyet Halk Partisi’dir" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu şart sundu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Yolsuzluk dosyaları kapatılmayacak, onların üzerine gidilecek, mevcut teklif geri çekilecek. O çerçevede görüşmeler yapılabilir” dedi.

CHP Grup Toplantısından sonra gazetecilerin sorularına cevap veren CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “HSYK ile ilgili Anayasa değişikliği teklifine nasıl bakıyorsunuz?” şeklinde sorunun ardından, “Bir teklifi geri çeksinler tabi. Biz iki koşulumuzun olduğunu söyledik. Yolsuzluk dosyaları kapatılmayacak, onların üzerine gidilecek, mevcut teklif geri çekilecek. O çerçevede görüşmeler yapılabilir” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, “AK Parti sizden gelecek yanıtı bekliyor” diyen gazeteciye, “Benim söylediğim yanıt değil mi arkadaşlar” ifadesini kullandı.

 

İHA

16:35
 // Adks
Ekranda gördügüm an kanal deyiştiriyorum...
14 Ocak 2014 16:35
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler