YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Darbelerin en büyüğü Kur’an-ı Kerim’e yapıldı"
"Darbelerin en büyüğü Kur’an-ı Kerim’e yapıldı"
24 Temmuz 2013 12:48
Eski Rize Milletvekili Şevki Yılmaz, PKK’yı ve Gezi Parkı’ndaki gençleri bu ülkenin mekteplerinin yetiştirdiğini söyledi.

Bursa’da katıldığı bir iftar programında konuşan 20. Dönem Rize Milletvekili Şevki Yılmaz, PKK’yı ve Gezi Parkı’ndaki gençleri bu ülkenin mekteplerinin yetiştirdiğini söyledi.

Bursa’da Yurdakul ailesinin düzenlediği iftar programına 20. Dönem Rize Milletvekili Şevki Yılmaz, Başbakanlık Müşaviri Saadettin Kılıç, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ ve çok sayıda davetli katıldı.

İftar yemeği ile başlayan program, açılış konuşmaları ile devam etti. Konuşmasında Türkiye’de çok darbeler olduğunu belirten 20. Dönem Rize Milletvekili Şevki Yılmaz, “Rahmetli Adnan Menderes’e, merhum hocamıza, merhum Özal’a ve 28 Şubat’ta birçok darbe yapıldı. Ama bütün bu darbelerin en büyüğü Kur’an-ı Kerim’e yapıldı. Ona yapılan darbeyi nesil olarak çekiyoruz.

Anne ve babasına asi davranan yeni nesil var. Yeni nesil yarı açık cezaevi diye huzurevine anasını babasını gönderiyor. Daha önceden hırsızlığı rüyasında görmeyen bir devlet vardı. Şimdi ise demir kapılar ve korkuluklarla korunur hale geldik. Bu millet namaz ve ahlak bağımlısıydı. Ama şimdi nesil esrar, eroin, alkol ve moda bağımlısı oldu. Çünkü Allah’ın ölçüsüne darbe yaptılar. Bizim buradan başka vatanımız yok. Lazıyla, Çerkeziyle, Kürdüyle, Türküyle, Gürcüsüyle hepsi bizim vatandaşımız. Bu vatanda birleşeceğiz ve kaynaşacağız” dedi.

“Gezi Parkı'ndaki gençler dönemin esrar ve eroin kurbanlarıdır"

Gezi Parkı olaylarına da değinen Yılmaz, “Gezi Parkı’ndaki hastalanmış çocuklara bakarak onların durumuna düşmeyeceğiz. Onlar mazlum, aldatılmış, onlar düzenin esrar ve eroin kurbanlarıdır. Onlar bir gün Gezi Parkı’nda gezmeyi bırakacak, Allah’ın İslam obasında, Kur’an-ı Kerim’in Gezi Parkı’nda gezeceklerdir. Barışın o zaman ne olduğunu anlayacaklardır. Bunu hükümet ve iktidarlar yapacak” diye konuştu.

Terör örgütü PKK ile ilgili de konuşan Yılmaz, “PKK’nın özel okulu var mı diye Hakkari’ye gittim ve araştırdım. Ama onların özel okulu yok. PKK’nın lisesi yok. Bunlar nereden çıkıyor? Özel kolej açmamış, özel okulları ise yok. Hakkari İmam Hatip’e giden çocuk terörist mi? Aynı Hakkarili polis taşlamıyor. Cemaatin okuluna ve Kur’an-ı Kerim kursuna gidenler taşlamıyor. Hakkari’nin ortaokuluna ve lisesine giden çocuk terörist oluyor. PKK’yı bu ülkenin mektepleri yetiştiriyor. Gezi Parkı’ndaki gençleri bu ülkenin mektepleri yetiştiriyor” şeklinde konuştu.

 

İHA

Etiketler:
??????
 // yılmaz türk
seni kim yetiştirdi şevki ?...
24 Temmuz 2013 Çarşamba 18:53
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler