YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbecilik organize bir iştir
Darbecilik organize bir iştir
02 Mart 2013 10:32
TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu Başkanı Baş, Darbeciliğin organize bir iş olduğunu ifade ederek, ''1980 darbesini anlamadan 28 Şubat'ı çözümleyemeyiz, 1960'a bakmadan da 80'i çözümleyemeyiz'' dedi.

 

TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu Başkanı Nimet Baş, Süleyman Şah Üniversitesi'nce düzenlenen ''Karanlık Gün 28 Şubat'' söyleşisinde yaptığı konuşmada Türkiye'nin gelişmiş bir demokrasiye sahip olabilmesi için sadece siyasi partilerin yeterli olamayacağını vurgulayarak, sivil toplum örgütlerinin, üniversitelerin, yargının, iş dünyasının ve basının her darbede darbecilerin yanında olduğunu söyledi.
 
Darbeciliğin organize bir iş olduğunu ifade eden Baş, şunları kaydetti:
 
''Buradan baktığımız zaman 1980 darbesini anlamadan 28 Şubat'ı çözümleyemeyiz, 1960'a bakmadan da 80'i çözümleyemeyiz. Her defasında bir kesim düşman olarak algılanmıştır. 12 Eylül'de komünizm tehlikesi yoktu, 28 Şubat'ta da irtica tehlikesi yoktu. Bu tehdit ve tehlike algısı, düşman üretilen kozmik laboratuvarlarda üretilip, toplum psikolojisine dayatılan unsurlardır. Biz bugün dönüp baktığımız zaman bunları çok daha rahat görebiliyoruz. Ümit ediyorum ki bundan sonra bunlar olmayacaktır.''
 
 
AA
Etiketler:
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler