YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbeci hainler Başbakan Yıldırım'a ateş açmış
FETÖ mensubu bir grup asker tarafından geçekleştirilen darbe girişimi sırasında, Başbakan Binali Yıldırım'ın konvoyuna Jandarma tarafından ateş açıldığı ortaya çıktı.
Darbeci hainler Başbakan Yıldırım'a ateş açmış
19 Temmuz 2016 / 21:44 Güncelleme: 19 Temmuz 2016 / 21:46

15 Temmuz gecesi, Başbakan Binali Yıldırım ilk olarak İstanbul'daydı. Darbe girişimi başlayınca Ankara'ya doğru yola çıktı. 

Ama güvenlik riski olunca, geceyi başka bir ilde, bir kaymakamın evinde geçirdi. O evi adeta karargaha çevirdi.

GÜVENLİK RİSKİ NEDENİYLE KARAYOLU TERCİH EDİLDİ

Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz'da darbe girişiminin başladığı saatlerde İstanbul'un Anadolu yakasındaydı. Hemen Ankara'ya dönme kararı aldı. Havayolunun taşıdığı güvenlik riski nedeniyle karayolu tercih edildi.

Başbakan'ın içinde bulunduğu konvoy Ankara yolundayken, Başkent'teki çatışmaların artması üzerine konvoyun güzergahı değiştirildi. Kastamonu'ya geçme kararı alındı.

Başbakan ve beraberindekiler Ilgaz yakınlarındaki bir karayolu şantiyesinin idare binalarında 1.5 saat kadar mola verdi. Başbakan Yıldırım, bu süre içinde sürekli olarak Ankara'dan bilgi aldı.

JANDARMA KONVOYA ATEŞ AÇTI

Ilgaz'dan çıkıldığında Kastamonu il sınırları içindeyken beklenmedik bir olay yaşandı.

Başbakan'ın konvoyunun arkalarında bulunan bir araca jandarma tarafından ateş açıldı. Başbakan Binali Yıldırım, Başkent'teki güvenlik durumunun normale dönmemesi üzerine bölgedeki bir ilçenin kaymakamının evinde misafir edildi.

Yıldırım, kaymakamın evini adeta karargaha çevrildi ve bütün gece boyunca Ankara'daki gelişmeler kaymakamın evinden takip edildi.

Başbakan'ın bütün bu yaşananlardan sonra Ankara'ya dönmesi tam 12 saat sürdü.

 

NTV

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler