YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbe komisyonundan sürpriz karar! Onlara soracaklar
TBMM Darbeyi Araştırma Komisyonu, eski genelkurmay başkanlarını dinleme kararı aldı. Listede eski Gelekurmay Başkanları Yaşar Büyakanıt, Hilmi Özkök, Işık Koşaner, İlker Başbuğ, Necdet Özel, Genelkurmay 2. başkanı Ümit Dündar gibi isimler bulunuyor
Darbe komisyonundan sürpriz karar! Onlara soracaklar
13 Ekim 2016 / 14:28 Güncelleme: 13 Ekim 2016 / 16:48

TBMM'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün gerçekleştirdiği 15 Temmuz'daki darbe girişimini araştırılması için kurulan komisyon önemli isimleri dinleyecek.

Eski genelkurmay başkanları, bildiklerini Darbe Araştırma Komisyonu'na anlatacak. 

Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Ümit Dündar ve eski İçişleri Bakanı Efkan Ala da komisyona bilgi verecek.

Komisyon, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz darbe girimini kendisinden öğrendiğini söylediği eniştesi Ziya İlgen'in de görüşlerine başvuracak.

Komisyonun dinleyeceği isimler şöyle:

18 Ekim

Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Ümit Dündar, eski İçişleri Bakanları Efkan Ala ve Mehmet Ağar. 

19 Ekim

Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin.

20 Ekim

Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Ekrem Keleş, eski Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu.

25 Ekim

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gülten Kışanak, Eski Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar.

26 Ekim 

Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Aslan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in danışmanı Aleksandr Dugin.

27 Ekim

Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eniştesi Ziya İlgen.

başarılmamış darbenin DE hesabı olmaaaz.
 // hursit dilaver
çok iyi olur. komisyon, bu işte AKPnin parmağı var diyecek, sonra da BAŞARILMAMIŞ DARBENİN HESABI OLMAZ diyecek. (böyleydi dimi).fetö cemaat yahu, ne anlar ondan darbeden diyecekler.o halkı bombalayanlar da İŞİDçi falan çıkacak.. ne yani CHPnin olduğu komisyondan ne beklersiniz12 marttan sonra bir kokteylde gazetecilerle demirel elde kadeh karşılasınca.NASSSIIIZ,EYİSİİİZ,EYİSİİİZ dediğinde uğur mumcu ULAN BU 12 MART MUHTİRASI BİZE VERİLMİŞ demişti.akp KENDİNE BU KOMİSYONDA MUKAYYET OLSUN....
13 Ekim 2016 Perşembe 14:56
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler