YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbe başarısız oldu, Türkiye nelerden kurtuldu?
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Twitter hesabından "unutmamalıyız/unutturmamalıyız" diyerek, darbe girişiminin gerçekleşmesi durumunda yaşanabilecekleri sıraladı.
Darbe başarısız oldu, Türkiye nelerden kurtuldu?
03 Ekim 2016 / 07:57 Güncelleme: 03 Ekim 2016 / 10:20

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 15 Temmuz darbe girişiminin başarılı olması durumunda Türkiye'de yaşanacakları sıraladı.

Bakan Bozdağ, Twitter hesabından "unutmamalıyız/unutturmamalıyız" diyerek, darbe girişiminin gerçekleşmesi durumunda yaşanabilecekleri yazdı. Bozdağ şunları söyledi:

"Darbeler/darbeciler ile darbelerin/darbecilerin milletimize/ülkemize verdikleri/verecekleri zararları asla unutmamalıyız/unutturmamalıyız. Darbe teşebbüsü başarılı olsaydı, halkımızın ve ülkemizin hali nice olurdu? Bugün bizim ve ülkemizin gündemi ne olurdu? Lütfen, düşünelim. 

TÜRK HALKI NELERDEN KURTULDU?

Türkiye ve Türk halkı, 15 Temmuz 2016'da darbeyi engelledi; darbecileri yendi; demokrasiyi, özgürlüklerini, iradesini ve hukuk devletini korudu. Türkiye ve Türk halkı, FETÖ'nün darbe teşebbüsünü engelleyerek; bölünmekten, rejim değişikliğinden, dinde reformdan, ne kadar süreceği ve biteceği vakit bilinmeyen iç savaştan, yüz binlerce insanın ölmesi, yaralanması ve mülteci olmasından, işgalden, infazlardan,faili meçhullerden, yüzyıl belimizi doğrulatmayacak hale düşmekten, istiklalimizi, istikbale dair umudumuzu kaybetmekten, istikrar, huzur, güven, barış ve birliğimizin bozulmasından, kukla hainlerce yönetilmekten, hasılı, çok büyük felaketlerden kurtulmuştur. 

Bu bedenlerle, 15 Temmuz 2016 darbe teşebbüsünü, asla unutmamalıyız ve de unutturmamalıyız. Darbe teşebbüsünü, unutmak da unutturmak da yok. Türkiye; siyasi istikrarı, güçlü iktidarı, iyi yönetim, güven ve iç/dış şoklara dirençli güçlü ekonomisiyle BETÖ, DEAŞ ve FETÖ gibi terör örgütleri ve bunları ülkemiz aleyhine kullanan iç ve dış karanlık güçlere rağmen yoluna güçlenerek devam edecektir."

biz istediğimizi duyamadık ama.
 // hursit dilaver
sayın bakan bari 16 temmuzda evinin önundeki agaca ev halkıyla beraber asılacak ölan 21.000 kişinin da bir kisminin adını ya da unvanını verse de şimdilerde hala tayyip beye dil uzatan dingilizm mensupları duysa.ingiliz,şii hizbullah,daeş,pkk,pyd işgalinden bahsetmemiş. İNGİLİZİN ALANYADAN BÖDRUMA KADAR VATANDAŞINI KURTARMAK İÇİN İSTİLA EDECEĞİNİ DEMEMİŞ.bari zangöç efendinin HAÇLILAR SİZİN KARINIZA KIZINIZA SALDIRMAYACAK şeklindeki beyan-ı muhteşem-ul muhteremini de bize izah edeydi....
03 Ekim 2016 Pazartesi 12:30
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler