YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Danıştay'dan HDP Eş Başkanlarına şok!
Van 3. Bölge idare Mahkemesi tarafından verilen, "Eş başkanlık uygulaması ile ilgili Yürütmenin durdurulması" kararyıyla ilgili, Van Büyükşehir Belediyesi'nin itirazı Danıştay tarafından reddedildi.
Danıştay'dan HDP Eş Başkanlarına şok!
23 Mart 2016 / 13:48 Güncelleme: 23 Mart 2016 / 15:55

Van 3. Bölge İdare Mahkemesinin "Eş başkanlık uygulamasıyla ilgili yürütmenin durdurulması" kararına Büyükşehir Belediyesince yapılan itirazı değerlendiren Danıştay 8. Dairesi, belediyenin itirazını reddederek, kararı onadı.

Danıştay 8. Dairesi, Van 3. İdare Mahkemesinin "Eş başkanlık" uygulamasıyla ilgili 20 Mart 2015'te verdiği "yürütmenin durdurulması" kararıyla ilgili Van Büyükşehir Belediyesinin itirazını değerlendirdi.

Danıştay, belediyenin itirazını yerinde görmeyerek, mahkemenin kararını onadı.

Danıştay 8. Dairesinin kararında, İdare ve Vergi Mahkemelerince verilen kararların temyiz yoluyla incelenip bozulabilmesinin 2577 sayılı "İdari Yargılama Usulü Kanunu"nun 49'uncu maddesinin 1. fıkrasındaki nedenlerin bulunmasına bağlı olduğu belirtildi.

Kararda, şu ifadelere yer verildi:

"İdare Mahkemesince verilen karar ve dayandığı gerekçe usul ve kanuna uygun olup, bozulmasını gerektiren bir neden bulunmadığından, temyiz isteminin reddi ile anılan kararın onanmasına karar verilmiştir."

"Eş başkanlık hukuka aykırıdır"

Van Valiliği'nin talebini değerlendiren Van 3. Bölge İdare Mahkemesi de "Eş başkanlık" uygulamasının hukuka uygun olmadığına karar vermişti.

 

 // mehmet uzun
Sayin alper tan sizi ve kadronuzu tum kalbimle kutluyorum.. hukumete desdek vererek siz millete hizmet eden kahramanlarsiniz yolunuz açik olsun...
23 Mart 2016 21:10
 // erkam
Bilinmelidir ki, halkimiz heyecanla bu guruhun dokunulmazliklarinin kaldirilacagi gunu bekliyor. O gun bir bayram gunu olacaktir....
23 Mart 2016 19:07
 // Gün
Bugün türkiye düşmanı bütün gazeteler rus dışişleri bakanın kürtleri türkler sindiriyordiye haber yapmışlar bunların bu ülke vatandaşı olduklarına inanasım gelmiyor siz nesiniz beyler...
23 Mart 2016 16:01
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler