YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Cumhuriyetin sahipsiz olmadığını gösterme zamanıd
"Cumhuriyetin sahipsiz olmadığını gösterme zamanıd
"Cumhuriyetin sahipsiz olmadığını gösterme zamanıd
28 Ekim 2008 / 17:19 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

TBMM'de yazılı bir açıklama yapan Canan Arıtman, Cumhuriyetin kuruluş felsefesinden hızla uzaklaşıldığını öne sürerek, karşı devrimin ısrarlı ve sistematik bir şekilde yürüttüğünü savundu.


Cumhuriyetin tüm temellerini kemirdiğini dile getiren Arıtman, "Cumhuriyetin 85. yılında 11. Cumhurbaşkanı'na kadar çağdaşlığın, aydınlanmanın simgesi olmuş Çankaya Köşkü'nün, Atatürk'ün mekânının haline bir bakın. Eşsiz resepsiyonlar, tarihimizde kültürümüzde olmayan çağdışı, siyasi mesajlı giysiler." şeklinde konuştu.


Canan Arıtman, bu ülkenin gerçek aydınlarının, gerçek sanatçılarının, çağdaş, uygar Türkiye Cumhuriyeti'nden yana olanların, Çankaya Köşkü'ndeki 29 Ekim resepsiyonuna gitmemeleri, resepsiyonu protesto etmeleri gerektiğini savundu.


Arıtman, açıklamasıda şu ifadelere yer verdi: "Bu onların sanatçı, aydın, Cumhuriyetçi, aydınlanmacı olma misyonlarıdır. Hiçbir kadın, hiçbir çağdaş erkek de gitmemelidir. Milletin yarısını oluşturan kadınları geriye götürmek, Arap emperyalizminin tutsağı haline getirmek isteyenleri boykot etmelidirler. Bize Cumhuriyetin kuruluşunun 85. yıldönümü bayramını buruk, kırık yaşatanlara Cumhuriyetin sahipsiz olmadığını gösterme zamanıdır. Yoksa ileride kutlanacak Cumhuriyet Bayramları kalmayacaktır. Bu gidişe millet olarak dur demeliyiz."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler