YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhuriyet tarihinde ikinci kez oluyor!
Cumhuriyet tarihinde ikinci kez oluyor!
27 Şubat 2014 19:00
Cumhuriyet tarihinde ikinci kez oluyor! Müsteşarlık koltuğuna bir kadın atandı.

Kamuda müsteşar, genel müdür, başkan düzeyinde kadın yönetici parmakla gösterilecek kadar azken, bugün Cumhuriyet tarihinde ikinci kez müsteşarlık koltuğuna bir kadın atandı. Bugünkü Resmi Gazete'de yayınlanan kararnameye göre, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarlığı'na Nesrin Çelik getirildi.

Çelik, 2010 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarlığı'na atanan Esengül Civelek'in ardından müsteşarlık koltuğuna oturan ikinci isim oldu.

Nesrin Afşar Çelik kimdir?

1964 yılında Kayseri’de doğan Çelik, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri (Sosyal Politika) bölümünden mezun oldu. Memuriyet hayatına 1987 yılında PTT Ankara Bölge Başmüdürlüğünde başlayan Çelik, 1990 yılından itibaren Aile Araştırma Kurumu/ Aile Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğünde, Uzman Yardımcısı, Uzman, Şube Müdürü, Daire Başkanı ve Genel Müdür Vekilliği görevlerinde bulundu.

Bağımsız Çalışan Kadınların Aile ve İş İlişkileri araştırması projesi, Televizyon ve Aile Araştırmasının yapılandırılması, Ailede Çocuk Eğitimi Araştırmasının Yapılandırılması, Mesleklere Göre Aile Araştırması; İşçi Ailesi araştırmasının yapılandırılması, Metropollerde Kariyer Meslekler ve Aile Yapısı Temelinde Yaşama Tarzları: Ankara örneği araştırmasının yapılandırılması, Doğu ve Güneydoğu Bölgesinde Terörden Kaynaklanan Göçün Aile Yapısına Etkileri araştırmasının yapılandırılması, Aile İçinde ve Toplumsal Alanda Şiddet Araştırmasının yapılandırılması ile Ekonomik Hesaplamalarda Bir Birim Olarak Aile Araştırmasının yapılandırılması projeleri gibi birçok projede uygulayıcı ve yönetici olarak görev aldı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler