YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Cumhurbaşkanlığını kimin kazanacağını biliyorum"
"Cumhurbaşkanlığını kimin kazanacağını biliyorum"
06 Haziran 2014 15:56
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, cumhurbaşkanlığı seçimleri konusunda 'Kimin aday olacağını bilmiyorum ama kimin kazanacağını biliyorum' dedi.

İnceleme ve ziyaretlerde bulunmak amacıyla Ordu’ya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Ordu Valiliği’ni ziyaret etti. İl sınırında Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz tarafından karşılanan Bakan Güllüce’yi Ordu Valiliği’ne gelişinde Ordu Valisi Kenan Çiftçi ve daire müdürleri karşıladı. Valilik Şeref Defteri’ni imzalayan Bakan Güllüce, gazetecilerin gündemle ilgili sorularını cevaplandırdı.

Bakan Güllüce, cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda bir soruya verdiği cevapta, “Kimin aday olacağını bilmiyorum ama kimin kazanacağını biliyorum. AK Parti kimi aday gösterirse o kazanacak. Az farkla, çok farkla. Sayın Başbakan aday olacak mı olmayacak mı, bunu bilemiyorum ama olursa seviniriz, olsun isteriz. Olduğu takdirde kazanacağına bütün Türkiye inanmış durumda. Aday olup olmaması kendi iradeleridir” dedi.

Bakan Güllüce, PKK’nın çocuk kaçırma konusundaki bir soruya ise, “Bu konuda Sayın Başbakan durmadan açıklama yapıyor. Sıkıntılı bir şey. Ne konuşayım şimdi. Bu asırda çocuk kaçırmanın ne demek olduğu açık, çok çirkin, ayıp. Söylemekten çekindiğim kelimeler var” şeklinde cevap verdi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler