YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanlığı'ndan çok sert idam tepkisi!
Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın gündeme dair açıklamalarda bulundu.
Cumhurbaşkanlığı'ndan çok sert idam tepkisi!
18 Mayıs 2015 / 12:55 Güncelleme: 18 Mayıs 2015 / 13:07

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

İşte İbrahim Kalın'ın açıklamalarından satırbaşları:

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: "(Mursi hakkındaki idam kararı) Suudi Arabistan başta olmak üzere, Katar ve diğer körfez ülkeleriyle istişaremiz devam ediyor. Uluslararası girişim anlamında da şu anda mevcut mekanizmaları gözden geçiriyoruz. BM İnsan Hakları Komisyonu başta olmak üzere konuyla ilgili mekanizmaları harekete geçirmek için gerekli girişimleri yakın bir zamanda başlatmayı planlıyoruz."

Mynamar Müslümanları

Myanmar Müslümanlarıyla ilgili büyük çabalarımız oldu. İnsani yardımları ulaştırmada Myanmar yönetiminin zorluk çıkarması yüzünden gerekli yardımları ulaştırmaıyoruz.

HDP binasına saldırı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: "(HDP binalarındaki patlama)Henüz daha mahiyetini bile bilmeden, detaylarına hakim olmadığınız, aydınlatılmamış bir olayla ilgili kalkıp Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Hükümete yönelik ithamlar kabul edilebilir değildir. Bu arkadaşlarımız, bunun üzerinden siyaset yapmak yerine, bir kere öncelikle olayın aydınlatılması için delillerin gelmesini beklesinler. Ondan sonra aklıselimle değerlendirdikten sonra bir açıklama yapacaklarsa, o zaman yapsınlar."

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler