YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanlığı: Tampon bölge konusu yok
Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kalın Tampon Bölge ile ilgili de "Biz güvenli bölge, uçuya yasak bölge oluşturulmasını istedik. Tampon bölgenin uluslararası hukuktaki karşılığı farklıdır" dedi.
Cumhurbaşkanlığı: Tampon bölge konusu yok
30 Haziran 2015 / 13:28 Güncelleme: 30 Haziran 2015 / 14:39

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Kalın'ın açıklamalarından öne çıkanlar;

"Biz hiçbir zaman tampon bölge demedik"

 "Biz hiçbir zaman tampon bölge demedik, güvenli ve uçuşa kapalı bölge ifadelerini kullandık. Güvenli bölge oluşturulmalı." dedi.

 Türkiye kendi güvenliğini sağlamak için her türlü hukuka sahiptir. Sınır güvenliğimizi uluslararası hukukun bize sağladığı haklar çerçevesinde koruyacağız.

 Biz güvenli bölge, uçuya yasak bölge oluşturulmasını istedik. Tampon bölgenin uluslararası hukuktaki karşılığı farklıdır.

Türkiye'nin DAEŞ ya da benzer bir terör örgütüyle hiçbir ilişkisi yoktur

"Son bir, iki hafta içerisinde, Tel Abyad ve Kobani'deki saldırılarla ilgili, Türkiye'yi, DAEŞ'le aynı çerçevede göstermeye çalışan bir takım girişimler oldu. Türkiye'nin DAEŞ ya da benzer bir terör örgütüyle hiçbir ilişkisi yoktur, olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır. Burada, bizim sınırımızı güvence altına almak için aldığımız tedbirleri 'Türkiye savaşa giriyor', 'Türkiye ateşe atılıyor' gibi başlıklarla yorumlamak da çok sağlıklı değil. Bir ülkenin kendi sınırlarını güvenlik altına alması, bununla ilgili tedbirler alması onun en asli görevidir."

Umarız bundan sonra çocukça açıklamalar yaparak...

Cuma günü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin içinde bulunan caminin açılışı yapılacak. Millete açık olacak olan caminin açılışını Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yapacaktır.  Cumhurbaşkanlığı için ortaya atılan iddiaların hepsi yalan ve boş çıktı. Umarız bundan sonra çocukça açıklamalar yaparak kendilerini milletin önünde küçük düşürmezler.

Türkiye hiçbir ayrım yapmadan kapılarını her etnik kimlikten ihtiyaç sahibine açmıştır. Bize teşekkür etmesi gerekenlerin bizi böyle ithamlar altında bırakması üzücü.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler