YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı'nı da dinlediler, vakti gelince...
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Hatay'da partisinin düzenlediği mitingte konuştu.
Cumhurbaşkanı'nı da dinlediler, vakti gelince...
22 Mart 2014 / 13:43 Güncelleme: 22 Mart 2014 / 14:58

Başbakan Erdoğan, "Reyhanlı saldırısında bizi derinden yaralayan bir başka boyut var. Maalesef Türkiye içinden Hatay içinden birilerinin de bu haince, bu alçakça saldırıya katıldıklarını, destek sağladıklarını tespit ettik. İşte bu ihanet bizi derinden yaraladı." dedi.

"CHP tahrik ve provokasyon yapıyor"

Başbakan Erdoğan: "CHP'nin Genel Müdürü, bu zalim Esed ve rejimine, onun şebbialarına, azılı katillerine neden sempati duyduğunu sizler çok iyi biliyorsunuz. Esed'e maalesef destek veren, bu güzel Hatayımızı karıştırmak için elinden gelen çabayı gösteren CHP, aynı tahrik ve provokasyonları başka şehirlerde de yapıyor. İstanbul sokaklarını karıştırmak için elinden geleni yapıyor."

"Başbakan'la uğraşıyorlar"

Başbakan Erdoğan: "Şu anda Cumhurbaşkanıyla ilgili açıklama yapmıyorlar. Niye, 'şimdi zaten Başbakan ile uğraşıyorum bir de onunla niye uğraşayım' diye düşünüyorlar. Ama şu anda verileri depolamışlar. Vakti saati gelirse onu da açıklayacaklar. Başbakanla ilgili de şu anda açıklayabildikleri kadar açıklıyorlar ama benim abdestimden şüphem yok ki namazımdan şüphem olsun. Bunlar montajcı, bunlar dublajcı, bunlar sahtekar, bunlar haşhaşi, çete, çete, örgüt. Bunların terör örgütünden hiçbir farkı yok"

"İnsanların özel hayatlarını dinleyenlerden alim olur mu?"

Başbakan Erdoğan: "Kendi nefsini bilmeyen kişi alim olmaz. En yakın arkadaşının bu Pensilvanya'daki zat hakkında söylediklerini dinlediniz, değil mi  'Yanına gittiğimizde bizimle ilgili şeyler konuşuyordu. Çok enteresan. Bunu keramet zannediyorduk. Meğer telefonlarımızı dinliyormuş.' Ya insanların özel hayatlarını dinleyenlerden alim olur mu "

"Bundan sonra bizden bunlara su yok su!"

Başbakan Erdoğan: "Bundan sonra bizden bunlara su yok, su. Bunların yayın organlarını sakın ha satın almayın, yandaşlarının yayın organlarını, asla satın almayın. Bunlara dersi böyle vermek lazım."

"Neden kaçıp Pensilvanya'ya gittin?"

Başbakan Erdoğan: "Geçenlerde 'uzun adam'a sesleniyor, 'o uzun çok hainlik yaptı' diyor. Uzun hainlik yapmış... Ben bu milletime ihanet içinde olmadım hamdolsun. Sadece hizmetinde bulundum. Ama sen dürüstsen, eğer samimiysen, niçin bu ülkeden 1999'da herhangi bir suçun yoktu madem buradan kaçıp da Pensilvanya'ya gittin  Niye kaçtın, neden  Demek bir su kaçığı var."

 

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

- Gerekirse Türkiye kaybetsin, bzi kazanalım dediler. Bu millet çatıştırıcı unsurlara asla yer vermeyecektir.

- Bunlar aydınlıktan korkar hale gelmişler. Partileri için, örgütleri için, şahsi rantları için çalışmaya devam edecek. Biz ise 81 vilayet için çalışacağız.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler