YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Gül'den 'dershane' açıklaması
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dershaneler konusunda, "Kanun yapma sürecinde tartışmalar olabilir. Önemli olan bunun kırgınlıklara ve üzüntülere sebep vermeyecek şekilde yapılması'' dedi.
Cumhurbaşkanı Gül'den 'dershane' açıklaması
22 Kasım 2013 / 13:11 Güncelleme: 22 Kasım 2013 / 13:15

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Samsun'dan kara yoluyla geldiği Ordu'nun Ünye ilçesinde güllerle karşılandı. Gül, Ünye'nin ardından Fatsa ilçesine geçti. Gül, Hükümet Konağı Meydanı'nda kendisini karşılayan vatandaşları selamladı, ardından konuşma yaptı.

Gül, uzun süredir Ordu'yu cumhurbaşkanının ziyaret etmediğini, bu ziyareti gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Gül, Fatsa'dan Ordu Valiliğine gelişinde aralarında gaziler ve engellilerin bulunduğu vatandaşlarla selamlaştı. Gül, Valilik önünde kendisini bekleyen halka hitap etti.

Gül, Ordu'nun büyükşehir statüsü kazanmasının önemine işaret ederek, "Bu büyük bir potansiyel. Var olan potansiyeli çok daha büyük iş birliğine dönüşterecek, her şeyin çok daha koordineli yapılmasını sağlayacak düzenleme oldu" dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, Valilikte gazetecilerin sorularını yanıtlarken, teröre hiçbir şekilde müsamaha gösterilmeyeceğini belirterek, süreci bozacak herhangi bir eylem ve saldırı durumunda güvenlik güçlerinin gereğini yapacağını bildirdi.

Dershanelerin özel okula dönüştürülmesi

Cumhurbaşkanı Gül, dershanelerin özel okula dönüştürülmesinin kolaylaştırılması konusunda ise "Kanun yapma sürecinde tartışmalar olabilir. Önemli olan bunun kırgınlıklara ve üzüntülere sebep vermeyecek şekilde yapılmasıdır. Herkesin fikrini söylemesi gerekir. Parlamenter süreç içerisinde kanun yapanlar da bütün bunları dikkate alacaklardır" şeklinde konuştu.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler