YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sürpriz hediye
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sürpriz hediye
07 Ocak 2015 07:26
Erdoğan'dan kendisini temsil eden büyükelçilere imzalı fotoğraf...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7. Büyükelçiler Konferansı nedeniyle Ankara'da bulunan Türkiye'yi ve cumhurbaşkanı olarak kendisini yurt dışında temsil eden büyükelçilere ilgi çeken bir hediye verdi.

7. Büyükelçiler Konferansı, pazartesi günü Ankara'da JW Marriott Oteli'nde başladı. Konferansa;Dışişleri Bakanlığı'nın merkezde görevli büyükelçiseviyesindeki yöneticileriyle birlikte Türkiye'nin yurt dışındaki temsilcileri konumundaki 200'ün üzerinde büyükelçi katıldı. Konferans nedeniyle Türkiye'nin yurt dışındaki büyükelçilerinin neredeyse tamamı Ankara'da buluştu.
Konferansın ilk gününe UNESCO Genel direktörü İrina Bokova da katıldı.

Toplantının ilk iki günü içinde; Balkanlar, Güney Asya, Avrasya ve Uzak Doğu başlıkları altında 4 ayrı oturum yapıldı. Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu başkanlığında yapılan kısıtlı katılımlı toplantıda ise Türkiye'nin temel dış politika sorunları ele alındı. Başbakan Yardımcıları Ali Babacan ve Yalçın Akdoğan ile Kültür Bakanı Ömer Çelik de, kamu diplomasisi çerçevesinde büyükelçilere ayrı ayrı sunumda bulundu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler