YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ermenistan'a ortak komisyon çağrısı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Koceli'nde konuştu. Erdoğan, Ermeni meselesi çözümü için ortak komisyon çağrısı yaptı ve"Ermenistan yöneticileri ile görüşmeye, konuşmaya daima hazırız ama önce Karabağ sorunu hallolacak" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ermenistan'a ortak komisyon çağrısı
18 Nisan 2015 / 18:01 Güncelleme: 18 Nisan 2015 / 18:38

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Eroğan; "Az önce gelirken Körfez köprüsünü şöyle bir inceledim. Dedim ki rabbim sana hamd olsun. Bu günleri de gördük. Ne demiştik yol medeniyettir. Başbakanlığım döneminde her fırsatta Kocaeli'ne geldim, sizlerle hasret giderdim. Türkiye muassır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkıyor, çıkacak." dedi.

"Ya siz, bunları görmüyor musunuz be vicdansızlar!"

"Türkiye'de yaklaşık 40 bin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Ermeni bulunduğunu belirterek "Bir de Ermenistan'dan kaçarak ülkemde misafir ettiğimiz Ermeniler var. Biz, onlara zulmettik mi?  Biz, onlara evsahipliğini yapıyor muyuz?  Ya siz, bunları görmüyor musunuz be vicdansızlar! Nasıl oluyor da bu açıklamaları yapıyorsunuz "

"Ermenilerle yakından uzaktan alakası olmayanların bu açıklama haddine mi?"

"Buradan tüm dünyaya, bilhassa da Ermenilere seslenmek istiyorum. Bu meseleyi tarihi temelinden tamamen kopartarak siyasallaştırmak en çok Ermenilere zarar verir. Biz bu kararları alanların, bu yönde beyanlarda bulunanların asıl amaçlarının Ermenilerin hakkını, hukukunu korumak olmadığını gayet iyi biliyoruz. Yahu Ermenilerle yakından uzaktan alakası olmayanların bu açıklama haddine mi?"

"Ermenistan'a kapımız hala açık"

"Ermenistan'a kapımız hala açık. Sözde soykırım iddiaları ve Karabağ'ın işgali konusunda olumlu adımlar atmaları halinde kendileri ile hertürlü işbirliğine varız. Bu iradeyi, bu cesareti gösterecek Ermeni siyasetçileri ile, Ermenistan yöneticileri ile görüşmeye, konuşmaya daima hazırız ama önce Karabağ sorunu hallolacak."

"Ortak bir komisyon kuralım"

"Elinizdeki belgeleri, dokumanları getirin ortak bir komisyon kuralım. Otursunlar meseleyi tüm yönleriyle araştırsınlar, değerlendirsinler. Objektif olarak adil bir hafızaya ulaşsınlar, biz de yolumuza devam edelim"

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler